Boris Kollár nakoniec ostáva predsedom Národnej rady. Poslanci ho neodvolali

Lucia Mužlová , SITA , TASR

Foto: TASR - Michal Svítok

Za odvolanie z funkcie predsedu NR SR by musela hlasovať nadpolovičná väčšina všetkých poslancov, teda minimálne 76. Vyslovili mu však dôveru.

Dnes sa rokovanie začalo rozpravou a následne pokračovalo hlasovaním o vyslovení dôvery predsedovi Národnej rady Borisovi Kollárovi. Ešte pred rokovaním novinárov o súčasnej situácii informoval predseda poslaneckého klubu hnutia Peter Pčolinský. Pokiaľ vraj predseda parlamentu Boris Kollár nezíska dôveru poslancov, hnutie Sme rodina odíde z vládnej koalície. Kollár vyslovenie dôvery navrhne sám na utorkovej schôdzi.

Foto: TASR – Martin Baumann

Kollár podal na začiatku schôdze procedurálny návrh na svoje odvolanie. Kollára vyzvali v súvislosti s jeho kauzou diplomovej práce na odstúpenie z funkcie šéfa parlamentu aj jeho koaliční partneri, strany Za ľudí a Sloboda a Solidarita. Za odvolanie z funkcie predsedu NR SR by musela hlasovať nadpolovičná väčšina všetkých poslancov, teda minimálne 76.

Problém s diplomovou prácou

Líder mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia Juraj Hipš 23. júna informoval, že Kollár mal svoj titul magistra získať po tom, ako do svojej diplomovej práce okopíroval celé strany. Najviac strán mal skopírovať od svojho školiteľa Jozefa Minďaša. Kollár získal titul na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici.

Kollár v reakcii na to v piatok 26. júna vyhlásil, že kým bude v politike, nebude používať titul magister. Odmietol sa ospravedlňovať, pretože podľa svojich slov nemá za čo, keďže postupoval v súlade so zákonom. Neskôr sa na sociálnej sieti ospravedlnil každému, komu za posledné dni v tejto súvislosti vedome či nevedome ublížil, či sa ho dotkol alebo urazil.

Najnovšie články