Bytoví dizajnéri odhalili najväčšie chyby, ktoré robíme, keď sa snažíme zariadiť svoju domácnosť! Tomuto sa určite vyhnite!

katka

Každý z nás má vlastný vkus a predstavu o tom, ako by mal vyzerať náš dom či byt. Niekto uprednostňuje chladné farby, niekto tie teplejšie, niekto moderný dizajn a niekto má rád klasiku. Jedno máme však všetci spoločné – chceme, aby náš domov vyzeral čo najlepšie a aby sme sa tam cítili príjemne my a samozrejme naši hostia.

Nech už je náš vkus a štýl akýkoľvek, existuje pár pravidiel, ktoré by sme pri zariaďovaní domácnosti mali dodržiavať všetci. Niekedy stačí pozmeniť naozaj málo a výsledky budú neuveriteľné! Pripravili sme pre vás zoznam najčastejších chýb, ktorých sa pri zariaďovaní interiéru dopúšťame.

Kupujeme koberce nesprávnej veľkosti a orientujeme ich zlým smerom

Koberec by mal byť dosť veľký na to, aby sa naň dal umiestniť celý nábytok. V spoločných priestoroch, ako je obývačka, by mal koberec slúžiť ako „základňa“, teda by mal by byť dosť široký na to, aby z neho žiadna časť nábytku nevyčnievala.

pixabay.com

V spálni by sme mali koberec umiestniť kolmo na posteľ. Mal by končiť niekoľko centimetrov pred nočným stolíkom a mal by byť dostatočne veľký, aby prečnieval pred posteľou, aj po jej stranách, aby ste po prebudení položili nohy do niečoho mäkkého a príjemného, nie na chladnú dlážku.

pinterest.com

Otvorený úložný priestor

Otvorený úložný priestor má hneď dve nevýhody. Prvá – všetci vidia, čo v ňom máme uložené, a to nemusí byť najlepším riešením hlavne v prípade, ak máme deti alebo sme časovo vyťažení a môže sa stať, že v ňom máme neporiadok. Tým sa určite nikto z nás chváliť nechce. V tomto prípade musíme dbať aj na farebné zladenie doplnkov, ich veľkosť a celkový efekt, aký budú mať na miestnosť.

mountpleasantgranary.net

Ďalšia nevýhoda je prach. Ak máme poličky uzatvorené, zabránime mu tým usadiť sa až v takom veľkom množstve. Ak však necháme úložný priestor otvorený, mali by sme rátať s tým, že prach bude náš večný nepriateľ. Špeciálne v prípade bieleho a celkovo svetlého nábytku.

Nákup nábytku, ktorý príliš ladí

Všetci sa pri zariaďovaní nového priestoru snažíme o to, aby jednotlivé časti nábytku spolu ladili. Aj v tomto prípade však platí, že menej je niekedy viac. To, aby sme dosiahli príjemný celkový vzhľad, nie je potrebné zladiť v priestore všetky komponenty. Nechcete predsa, aby vaša spálňa alebo obývačka pôsobili umelo ako stránka z katalógu obchodného domu.

pinimg.com

Najlepšie izby sú tie, ktoré vyzerajú, že boli zariadené postupom času. Majú svoju „vlastnú osobnosť“ a úplne inú energiu.

Slabé osvetlenie

Ľudia si myslia, že ak kúpia luster, sú „vybavení“. To však nie je celkom pravda. Niekedy stropné svetlo nestačí a je potrebné si pamätať, že čím viac svetla v miestnosti máme, tým dynamickejšie a živšie pôsobí. Priestor by sme mali preto oživiť aj stolnou či stojacou lampou. Vyhneme sa tomu, aby miestnosti pôsobili ponuro.

pixabay.com

Doplnky

Detaily tvoria celok. Holý, slabo zariadený priestor a nábytok pôsobí chladne a nehostinne. Pokiaľ sa púšťate do zariaďovania nového bytu alebo domu, myslite aj na doplnky a dekoráciu, ktoré pri správnom výbere a umiestnení dodajú vášmu domovu iskru, život a zútulnia ho.

www.pexels.com

Pozri aj: TEST: Rok narodenia úzko súvisí s vašou karmou! Toto máte napísané vo svojom osude a mali by ste …

zdroj: babskeveci.sk. (Katka), thisisinsider.com

Najnovšie články