Obľúbená slovenská speváčka Jana Kirschner si súkromie dosť stráži. Hoci je celkom aktívna na sociálnych sieťach, nezdieľa tam úplne všetky detaily svojho života.
Mnohými ľuďmi v posledných dňoch otriasla vražda Georga Floyda v Spojených štátoch amerických, ktorý sa stal obeťou neprimeraného policajného zásahu. Vyjadrovali sa k tomu svetovoznáme osobnosti, ale chladnými nezostali ani tie slovenské a české. Téma rasizmu sa dostáva do popredia čoraz viac a ľudia upozorňujú na to, že napriek tomu, že žijeme v 21. storočí, nie je jednoduché byť inej farby pleti. Na zemi ešte stále existuje veľké množstvo ľudí, ktorí posudzujú iných podľa toho, aká je farba ich pleti.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
Zverejnila silnú fotografiu
Veľa známych osobností sa začalo na sociálnych sieťach vyjadrovať k celkovej situácii vo svete a medzi inými aj práve Jana Kirschner, ktorá so svojím partnerom, hudobným producentom Eddiem Stevensom a dvoma deťmi, žije v Londýne. Na Instagrame zverejnila staršiu fotografiu svojej dcéry, na ktorej je jasné, po kom malé dievčatko je. Okrem zjavnej podoby na svoju známu maminu však fotografia nesie aj dôležité posolstvo.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
Posolstvo, na ktoré by sme mali myslieť
Jej dcéra sa jej opýtala, čo znamená rasizmus. „Keď sme našli na zemi ležať tento nápis, moja vtedy 6 ročná dcéra sa ma opýtala: “Mami, what does it mean racism?” Ako len vysvetliť tú vec? Všimla som si, že deti prirodzene necítia potrebu deliť ľudí do kategórií, nevychádza to z nás, nie je nám to dané ani prirodzené. TO niečo prichádza neskôr. Pod vplyvom názorov komunít, kde vyrastáme, spoločnosti, kde žijeme a pracujeme, inštitúcií, ku ktorym vzhliadame a vkladáme do nich našu dôveru… Verím, že raz príde čas, keď sa nás naše deti opýtajú tú istú otázku a my budeme môcť povedať : “That’s history.” One love, one heart,“ napísala.
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
Aj takto ukázala, že v deťoch naozaj niečo také ako odsudzovanie a nenávisť nemá miesto. Práve dospelí a konkrétne ich rodičia v deťoch vzbudzujú pocity, že niekoho môžu súdiť podľa farby pleti či náboženstva.
Nahlásiť chybu v článku