Chystala som sa strihať stromčeky na záhrade a mala som na to skvelý tip. Dopadlo to tak, že mám najkrajšiu záhradu v okolí!

Monizz

Zelený trávnik v anglickom štýle, záhradný nábytok, rozrastajúci sa brečtan, jazierko. Všetky tieto slová evokujú úžasné chvíle strávené v tichu našich záhrad, a to už čoskoro. Ako si ostrihať kríky a stromčeky podľa najnovších záhradných trendov? Aj na to majú odpoveď záhradní dizajnéri.

Článok pokračuje pod videom ↓
1
takprosto.cc

Každý by chcel mať svoju záhradku v stopercentnom stave a obzvlášť, ak je riešená nielen funkčne, ale najmä esteticky. Čoraz viac ľudí obývajúcich rodinné domy má záhradu skôr na oddych než na prácu a plodiny, a tak aj starostlivosť o to, aby bola záhrada stále na obdiv, niečo stojí.  Obstrihávanie kríkov a stromov nie je hotové za päť minút, preto by ste si mali nájsť niekoľko víkendov, ktoré strávite vonku. Spojte príjemné s užitočným a vymodelujte zo svojej záhrady oázu pokoja. A kto chce, pokojne aj anglický park.

Top 9

V  súčastnosti vedú aj v záhradách jednoduché línie a uprednostňuje sa strihanie do rovnosti a jednoduchých tvarov. Takto ostrihaným živým plotom vo vašej záhrade nič nepokazíte.

2
takprosto.cc

Kríky zostrihané do tvaru srdca krásne ozdobia predzáhradku. Hodia sa najmä na krušpány a im podobné kríky.

3
takprosto.cc

Rovnako ako jednoduché línie letia aj exteriéry zľahka pripomínajúce čínske a japonské záhrady. Nielen strieškou, ale aj vysadeným rastlinstvom. In sú bonsaje, ktoré už ľahko dokážu prežiť aj v našich podmienkach. Výhodou čínskych záhrad je ich nenáročnosť. Kríky a stromy netreba modelovať, aby vyzerali upravene. Stačí ich sem tam podstrihnúť, aby sa zahustili.

4
takprosto.cc

V záhradnej architektúre dominujú aj farebné kombinácie so striedaním povrchov. Strapaté, alebo pichľavé rastliny nádherne dopĺňajú líniovo čisté a jednoducho ostrihané kríčky.

5
takprosto.cc

Kríky ostrihané do tvaru vajíčok lemujú chodník a vytvárajú tak atmosféru parku. Takúto aleju môžete mať pokojne aj vy. Starať sa o ňu nie je náročné.

6
takprosto.cc

Trochu anglickejšie a upätejšie pôsobia do špicu ostrihané stromčeky v kombinácií farebných chryzantém, ktoré rozdeľuje cikcakovito zasadený krušpán. Tradičný záhradný dizajn, ktorý ocenia najmä milovníci dokonale upravených záhrad.

7
takprosto.cc

Tento parčík je typickou ukážkou moderného záhradného dizajnu. Jednoduché strihanie a podobné tvary viacerých druhov stromov a kríkov.

8
takprosto.cc

Nádherná záhrada, ktorá pôsobí ležérne, no pri bližšom skúmaní zistíte, že je dokonale upravená. Dekoračná kôra je nadčasový a vždy dobrý nápad. Vašej záhrade dodá punc nedbanlivosti a elegancie zároveň.

9
takprosto.cc

Typická provensálska terasa so strapatým rastlinstvom zostrihaným do jednoduchých línií prevažne od výšky. Tieto vizuálne koncepty pravdepodobne nevyjdú z módy nikdy.

10
takprosto.cc

Je načase pozdvihnúť svoje záhrady na najvyššiu úroveň, preto začnite už teraz premýšľať, ako o pár týždňov ostriháte svoje stromčeky. A pamätajte, príroda je tvárna a dovolí nám všetko, čo sa nám zapáči. Ak sa aj niečo nepodarí, zakrátko to dorastie naspäť a bude vás tešiť pôvodným prirodzeným vzhľadom.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc