14 filmov o láske, ktoré boli natočené na základe skutočných udalostí zo života a mala by ich vidieť každá žena

Lucia Mužlová

Určite ste si aj vy povedali vetu: „To sa môže stať len vo filme“. Nie ste sami. Realita býva často iná, problémy a vzťahy sú komplikovanejšie a z chudobnej slúžky sa cez noc asi len málokedy stane priateľka bohatého sexy chlapa. Aby sme vám dokázali, že silná a čistá láska naozaj existuje, a to nielen vo filmoch, pripravili sme pre vás dnešný článok o príbehoch, ktoré sa stali predlohou pre populárne romantické filmy.

Článok pokračuje pod videom ↓

Manželský sľub

filmyolaske1
spyglassentertainment

Tento film je založený na príbehu novomanželov Kima a Krickitt Carpenterových, ktorých vo filme hrajú Channing Tatum a Rachel McAdams. Mladý pár mal autonehodu, ktorá spôsobila, že Krickitt trpela amnéziou a teda stratou pamäte. Stratila všetky svoje spomienky za posledných 18 mesiacov, čo bola presne doba, kedy sa stretla so svojím manželom a doba, kedy sa do seba zamilovali. Aj keď sa jej pamäť nevrátila, Kim to nevzdal a snažil sa, aby sa do neho jeho žena opäť zamilovala.

Queen of the Desert

filmyolaske2
aceshowbiz.com

Film Queen of the Desert, alebo ak chcete Kráľovná púšte, je založený na biografii britskej spisovateľky a cestovateľky Gertrude Bell. Ako dcéra bohatých rodičov Gertrude (Nicol Kidman) nemá záujem o spoločenský život medzi londýnskymi aristokratmi a vydáva sa na cestu smerom na východ, kde sa zamiluje do veľvyslanca Henryho Gadogana (James Franco).

Anna a kráľ

filmyolaske3
myszamovie

Tento film vznikol na základe spomienok a zážitkov učiteľky, cestovateľky a veľkej osobnosti Anny Leonowens. V roku 1860 učila anglický jazyk kráľa Mongkuta, 39 žien a 82 detí viac ako 5 rokov. Anna, ktorej charakter bol hraný skvelou herečkou Jodie Foster, má povesť múdrej a vizionárskej ženy, ktorá často bráni a obhajuje svoje názory.

Spomienky z Afriky

filmyolaske4
movie.info

Film bol natočený podľa autobiografickej knihy dánskej spisovateľky Karen Blixen. Po tom, čo sa presťahovala do Afriky, aby tu začala svoje podnikanie, stretne sa s mužom menom Denys Finch Hatton, ktorý je šarmantným lovcom a cestovateľom. Napriek veľkým rozdielom v záľubách a názoroch sa do seba zamilujú. Hlavnú úlohu v tomto filme hrajú Meryl Streep, ktorá je držiteľkou 7 Oscarov.

Nebezpečná krása

filmyolaske5
italianschoolcommittee.com

Ide o filmovú adaptáciu životopisu jednej z najznámejších a najkrajších benátskych kurtizán 16. storočia, Veronice Franco (Catherine McCormack). Mladá žena sa zamiluje do mladíka, ktorý sa ale nemôže stať jej zákonným manželom. Veronica poslúchne rady svojej matky a stáva sa kurtizánou a vďaka svojmu vtipu, šarmu a kráse si získava srdcia mnohých mužov.

Teória všetkého

filmyolaske6
digischool.fr

V tomto filme si môžete pozrieť život vedca Stephena Hawkinga, ktorý sa zamiloval do Jane Wilde. Čoskoro však kvôli svojej chorobe začne strácať kontrolu nad svojím vlastným telom, no nikdy sa nevzdáva. Počas života mu pomáha jeho láska k Jane, no aj láska k vede. Silný príbeh, kde hlavnú postavu hrá Eddie Redmayne.

Vášeň medzi riadkami

filmyolaske7
contactmusic.com

Tento film rozpráva milostný príbeh Charlesa Dickensa, ktorého hrá Ralph Fiennes a mladej ženu menom Ellen Ternana, ktorú si zahrala Felicity Jones. Spoznali sa v roku 1857, keď mal Charles 45 a Ellen mala len 18. Ich románik prerástol do lásky, ktorá trvala 13 rokov, až do Charlesovej smrti.

Čistá duša

filmyolaske8
moviefone

Toto je príbeh talentovaného matematika a nositeľa Nobelovej ceny Johna Nasha, ktorý trpel schizofréniou. Postavu Nasha si zahral úžasný Russell Crowe. Okrem neuveriteľných úspechov a ťažkostí, ktorým musel tento génius čeliť, je to príbeh aj o úprimnej láske a oddanosti jeho ženy Alicie, ktorú si zahrala Jennifer Connelly.

Walk the Line

filmyolaske9
guiasrbs.com

Životopisný príbeh slávneho country speváka Johnnyho Casha a jeho druhej manželky June Carter. Johnnyho si zahral herec Joaquin Phoenix, ktorý sníval o tejto žene viac ako 10 rokov. Ich rodinný život bol však ťažký. Drogová závislosť, rodinné a psychologické problémy sa podpísali na ich vzťahu, no veľká láska dokáže prekonať všetko. June si zahrala známa herečka Reese Witherspoon, ktorá za túto rolu dostala Oscara.

The Edge of Love

filmyolaske10
yesmovies.to

Film je o živote známeho básnika Dylana Thomasa, ktorý je ženatý, no stretol sa so svojou veľkou láskou Verou Phillips. Keira Knightley a Matthew Rhys dokonale zahrali a vylíčili nepokojné vzťahy medzi milencami.

Vášeň a cit: Príbeh Jane Austen

filmyolaske11
fanpop.com

Tento film rozpráva milostný príbeh medzi veľkou anglickou autorkou Jane Austen a írskym právnikom Thomasom Lefroyom. Ich rodičia boli proti ich manželstvu, pretože dúfali, že pre svoje deti nájdu vhodnejších partnerov. Tento krásny, no smutný príbeh o láske zahrali v hlavných úlohách Anne Hathaway a James McAvoy.

Nový svet

filmyolaske12
brightside.me

Film je založený na knihe britského kapitána Johna Smitha. Po tom, čo sa vrátil z Ameriky, napísal knihy o výpravách za Indiánmi a o ich živote. Na pozadí divokej prírody môžeme sledovať začiatok krásneho milostného príbehu Johna, ktorého hral Colin Farrell a mladej indiánky Pocahontas, ktorú si zahrala Q’Orianka Kilcher.

Kolónia

filmyolaske13
justjared.com

Skvelý film o mladom páre, ktorý sa nachádza uprostred politických nepokojov v Čile. Mladík, ktorého si zahral Daniel Brühl, je zatknutý a poslaný do Kolónie Dignidad. Mladá žena, jeho priateľka, ktorú si zahrala Emma Watson, sa rozhodne svojho priateľa nájsť a dobrovoľne do Kolónie vstúpi, aby ho zachránila. Skvelý príbeh podľa skutočných udalostí dobre vykresľuje situáciu, ktorá sa v tej dobe v Čile odohrávala.

Jedz, modli sa a miluj

filmyolaske14
movies.about

Táto filmová adaptácia je spracovanie autobiografického románu Elizabeth Gilbertovej, ktorá vo svojej knihe hovorí najmä o tom, že by sme vždy mali využiť príležitosť zmeniť náš život k lepšiemu. Jedného dňa si hlavná hrdinka príbehu, ktorú hrá Julia Roberts, uvedomí, že je nešťastná, nešťastne vydatá a potrebuje nájsť rovnováhu sama v sebe. Vyberie sa na cestu, pričom najskôr navštívi Rím, potom kláštor v Indii a nakoniec Bali, kde sa stretáva s Felipem, do ktorého sa zamiluje. Felipeho si zahral šarmantný herec Javier Bardem, takže si všetky ženy prídu na svoje.

Pozri aj: Toto je jediná vec, ktorú muži chcú viac ako sex! Nikdy však o tom nehovoria

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články