Členovia kráľovskej rodiny majú strach. Týmto krokom im môže princ Harry poriadne zavariť

Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP

Kráľovská rodina má podľa zdrojov reálne obavy z toho, čo môže spôsobiť kniha, ktorú vydá princ Harry. Jeho slová by mohli podkopať monarchiu, ale aj nástup jeho otca Charlesa na trón.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál The Sun, dokonca existuje reálna obava, že kniha by mala vyjsť až po smrti kráľovnej, čo však vyvrátili Harryho právnici, ktorí to označili za falošné a očierňujúce obvinenie. Princ Harry by mal budúci rok vydať svoju prvú knihu, ktorá jeoznačená ako opis zážitkov, dobrodružstiev, strát a životných lekcií, ktoré mu pomohli vo formovaní. Všetko je to pri príležitosti 25. výročia smrti jeho matky, princeznej Diany.

Odhalí škandály?

Tiež sa to však zhoduje s jubileom kráľovnej, a preto existuje obava z toho, že Harryho kniha zatieni oslavy 70 rokov panovania na tróne. Samotná kráľovná sa vraj bojí obsahu knihy, ktoré môže ešte viac naštrbiť vzťahy medzi dvojicou Meghan a Harry a ostatnými členmi kráľovskej rodiny. Nie je jasné, či si budú môcť členovia rodiny pozrieť rukopis ešte pred oficiálnym vydaním.

Hovorca princa Harryho však uviedol, že výťažok prvej (celkovo by mali byť 4 knihy) pôjde na charitu. Medzi ním, jeho bratom a otcom vládne napätie, neplatí to však pre všetkých členov kráľovskej rodiny. Veľmi dobré vzťahy má so svojimi sesternicami, princeznou Beatrice a princeznou Eugenie. Veria v to, že by sa mal vyjadriť, pretože len zriedka počuť silný hlas člena kráľovskej rodiny.