Cuketové placky s parmezánom: Vynikajúca chuťovka, ktorú máte hotovú za pár minút a je vhodná aj na udržanie štíhlej línie

Lucia Mužlová

Cuketové placky som, priznám sa, objavila len nedávno, no hneď som si ich zamilovala. Sú veľmi chutné, vhodné aj keď držíte diétu a chuť cukety je v tomto prípade naozaj úžasná. Pripravíte si ich za veľmi krátku dobu a zamilujú si ich aj tí najmenší papkáči. Necháte sa zlákať?

cukety4
taste.com.au

Budete potrebovať:

700 gramov nastrúhanej cukety

lyžičku soli

1/4 hrnčeka hladkej múky

1/4 hrnčeka nastrúhaného parmezánu

2 strúčiky cesnaku

1 vajíčko

2 lyžice olivového oleja

soľ a korenie na dochutenie

Postup:

V prvom rade si musíme cukety oškrabať zo šupky a nastrúhame ich na strúhadle najemno. Cuketa púšťa veľa vody, preto sa nebojte túto šťavu vytlačiť a vyliať. Pridáme soľ, premiešame a necháme v miske odstáť asi 15 minút. Cuketa pustí ešte viac vody, ktorú odstránime.

cukety1
damndelicious.net

K cukete následne pridáme múku, parmezán, vajíčko, cesnak, olej a celú hmotu dochutíme. Pridať môžeme aj čerstvé bylinky. Vhodná je napríklad bazalka alebo trochu oregana a rozmarínu.

cukety2
damndelicious.net

Vytvarujeme si placky, ktoré opekáme na suchej panvici z oboch strán. Na záver ich naukladáme na papierovú servítku a podávame ešte teplé. Najlepšie chutia s kyslou smotanou, prípadne ešte posypané troškou parmezánu. Dobrú chuť.

cukety6
thefoodiephysician.com

Pozri tiež: Chuťovka Guacamole: Tento zázrak z avokáda môžete mať na stole už za pár minút a keď sa ho naučíte pripraviť, hneď si ho zamilujete

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), damndelicious.net

 

Najnovšie články