Do Poľska si už po mäso nepôjdete. Reportér v utajení natočil choré kravy neschopné stáť, ako ich navijakom ťahajú na porážku

Lucia Mužlová

Foto: Foto: TVN24 (Superwizjer)/YouTube Screen

Mnoho ľudí zvyklo vycestovať do Poľska po mäso. Samozrejme, nájdete ho aj na pultoch v našich obchodoch. Investigatívny novinár Patryk Szczepaniak sa rozhodol zamestnať sa na jednom z bitúnkov, aby prešetril svoje podozrenia. Bohužiaľ, všetky sa do bodky naplnili, ak neboli ešte horšie ako čakal. Hovädzie z Poľska si už zrejme nikdy nekúpite.

Článok pokračuje pod videom ↓

Počas prestávok jedol Patryk spracované hovädzie mäso rovnako ako jeho kolegovia, napriek tomu, že je vegetarián. Len preto, aby sa vyhol akémukoľvek podozreniu. Poľská televízia TVN24 odvysielala šokujúcu reportáž z bitúnku v sobotu 26. januára v programe Superwizjer. Netrvalo dlho a desivé zistenia sa pomaly objavujú v médiách po celej Európe. Niet divu. Poľsko patrí k najväčším vývozcom hovädzieho mäsa v Únii. Štatistiky hovoria, že 80% hovädzieho mäsa putuje z poľských bitúnkov za hranice krajiny. Otázkou je, či aj po Szczepaniakovej reportáži.

Nelegálne zabíjanie chorých zvierat

Kravy tak choré, že nevládzu stáť na nohách. Do bitúnku ich teda z nákladných áut ťahajú lanami za pomoci navijaka.