Herec Keanu Reeves opäť ukázal svoju skromnosť a dobré srdce. Takto pomohol už stovkám ľudí a nikto o tom nevedel

Monizz

Je talentovaný a ženami zbožňovaný, no len máloktorá vie o jeho skrytých prednostiach. Keanu Reeves, obľúbený herec z Matrixu či Diablovho advokáta má totiž veľmi silne vyvinuté charitatívne cítenie. V tichosti sa stará o ťažko choré deti.

https://www.instagram.com/p/BeDL7IEhL4P/?tagged=keanureeves

O jeho dobrých skutkoch počuť len zriedka a predsa sa dejú na dennom poriadku. V nedávnom rozhovore sa rozrečnil o svojej najväčšej radosti – o nadácii. Väčšia časť verejnosti ostala šokovaná, pretože o niečom takom v jeho podaní ani netušili. Možno aj vy patríte k tým, pre ktorých je informácia o Reevesovej nadácii financujúcej detské nemocnice a ich výskumy v oblasti liečby rakoviny úplnou novinkou.

So srdcom na správnom mieste

Skutočnosť je taká, že nadácia existuje už nejaké to desaťročie. Prvýkrát sa o nej Reeves zmienil ešte v roku 2009, odvtedy o nej nehovoril. Prostredníctvom nej dáva mnoho aj zo svojich úspor práve na výskum a liečbu rakoviny a na lepšie podmienky pre onkologicky choré deti prežívajúce niekedy aj posledné mesiace práve v nemocniciach. Keď sa v poslednom rozhovore prekvapený novinár opýtal herca, prečo o nadácii nehovoril a prečo sa pod ňu nijako nepodpísal, odpovedal prosto: „Nemyslím si, že moje meno je v tomto smere dôležité. Nechal som robiť nadáciu to, čo je potrebné.“

https://www.instagram.com/p/BeSGcJcjfaw/?tagged=keanureeves

I keď to Keanu takto nikdy neprezentoval, dôvodom na založenie nadácie so zameraním práve na onkologické ochorenia detí mohol byť aj fakt, že v deväťdesiatych rokoch ochorela jeho sestra Kim na leukémiu. Dievča s ňou bojovalo dlho, no nakoniec sa vyliečilo. Keanu, vtedy už dospelý, vzal sestru na dovolenku na Tahiti hneď, ako sa po ukončenej liečbe cítila lepšie.

Práve peniaze sú podľa Reevesa niečo, bez čoho ľudia už v posledných desaťročiach nedokážu žiť. A aj napriek tomu, že je to smutné a on sám ich má toľko, že by nemusel už celý život pohnúť ani prstom, svoje úspory dáva pre choré deti a naďalej pracuje. A hoci Keanu svoje dobré skutky skrýval, dnes už vďaka malej náhode celý svet vie, koľko detí na svete mu už možno vďačí za pomoc pri liečbe. Okrem vlastnej nadácie dáva herec peniaze aj do niekoľkých ďalších charitatívnych projektov, medzi inými do organizácie PETA, ktorá háji práva zvierat a do organizácie Stand Up, ktorej program je zameraný na získavanie financií pre výskum rakoviny.

https://www.instagram.com/p/BPyBC_xj169/?taken-by=keanureevesofficialfanpage

Nuž, skromnosť tomuto mužovi rozhodne nechýba. Je totiž známe, že väčšina hercov sa so svojimi charitatívnymi skutkami rada podelí s celým svetom. A preto česť takým, ktorí robia charitu tak, ako sa patrí – v tichosti.

Pozri aj: Začala som robiť týchto 5 vecí a moja peňaženka bola po mesiaci bohatšia o desiatky eur. Túto chybu robí takmer každý!

zdroj: babskeveci.sk (M), adme.ru

0
Komentovať