Len jedna vec na svete dokáže poraziť takmer všetky choroby! Namiesto antibiotík som si ju dala na jazyk a fungovala na 100%

romi

Perga, inak zvaná aj včelí chlieb alebo Ambrósia, je včelí produkt s neuveriteľnými vlastnosťami. O jej výnimočnosti sa vedelo už dávno, a preto ju nazývali aj jedlom Bohom. Okrem toho, že spomaľuje starnutie, priaznivo vplýva na naše zdravie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Včelí chlieb sa nazýva preto, lebo prioritne slúži na kŕmenie práve narodených potomkov. Včela po prílete do úľa striasa nazbieraný peľ a formuje ho výlučkami žliaz a nektárom do tzv. obnôžok. Tieto obnôžky sú potom uložené do buniek plastov v úli a zaliate medom. Následne hmota fermentuje a kvasí. Takto získa perga všetky potrebné a zdraviu prospešné látky.

Obsahuje všetky vitamíny, celý komplex minerálov a aminokyseliny. Považuje sa za prírodné antibiotikum, posilňuje imunitu, zvyšuje fyzickú a psychickú odolnosť a celkovo zdravie nášho tela.

Užívanie

Užívať ju môžete ako prevenciu pred takmer všetkými chorobami. Obzvlášť ak trpíte ochorením pečene, stresom a depresiou, kardiovaskulárnou chorobou, aterosklerózou a hypertenziou, anémiou, zápalom pľúc, bronchitídou, angínou, a ak máte zníženú imunitu alebo sa zotavujete po mŕtvici či infarkte.

Dávka sa určuje na základe veku a hmotnosti užívateľa a samozrejme aj podľa druhu ochorenia. Pri prevencii a celkovom posilnení tela stačí ak rozpustíte čistú pergu tri krát denne 30 minút pred jedlom. Denná dávka u dospelých však nesmie prekročiť 10 gramov. Toto môžete praktikovať mesiac. Potom je nutná dvojmesačná prestávka a následne opätovne môžete začať mesačnú kúru.

Kozmetika

Ako sme už spomínali vyššie, perga má neuveriteľné omladzujúce účinky na našu pokožku. Preto je veľmi často využívaná v kozmetickom priemysle. Masky, v ktorých je pridaná perga pôsobia protizápalovo a zmierňujú vrásky. Ak si chcete takúto masku pripraviť doma, budete potrebovať:

# 1 PL perga

# 1 PL tvaroh

# 2 PL med

# 1 PL žĺtok

Všetky zložky musíte dôkladne premiešať aby vznikla jednoliata hladká konzistencia. Masku naneste na očistenú pokožku a nechajte pôsobiť 20 minút. Následne ju opláchnite vlažnou vodou a tvár jemne otrite do sucha. Kúru môžete opakovať tak často ako budete mať chuť. Výsledky uvidíte už po pár dňoch. Vyskúšajte túto zázračnú masku a vaša tvár sa vám určite poďakuje svojim mladistvým vzhľadom a jemnosťou.

Opatrnosť je na mieste ak ste niekedy v minulosti zaznamenali alergickú reakciu na med alebo kozmetiku z včelích produktov. Perga by vďaka svoju zloženiu nemala vyvolávať alergické reakcie ale opatrnosti nikdy nie je dosť.

Pergu nájdete v špecializovaných obchodoch s včelími produktami alebo na rôznych internetových stránkach. Určite nezabudnite aj na svojich blízkych a známych a povedzte im o tomto malom zázraku.

Pozri aj: Boľavé prsia, tmavšie bradavky a slabé krvácanie. 10 skorých znakov, vďaka ktorým odhalíte, že ste tehotná

zdroj: babskeveci.sk (Romi K)

Najnovšie články