Šéfkuchár Gordon Ramsay čelí obrovskej kritike. To, čo spravil vo svojej šou už hraničí s normálnosťou

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Gordon Ramsay je pre mnohých ľudí zaujímavou alebo možno aj kontroverznou postavou. Najnovšie však všetkých podľa Metro pobúril, keď v jednej z jeho najnovších epizód zastrelil kozu, ktorú následne na to aj zjedol.

Svojimi výrokmi je 52-ročný šéfkuchár už známy. Naposledy tvrdil, že morské prasiatka sú vynikajúce. Teraz si zobral pušku a nasledujúc tradície Maoriov na Novom Zélande, rozhodol sa, že zabije kozu.

Zviera zabil a uvaril

„Moje srdce bije ako Big Ben,“ povedal, keď zviera zastrelil. „Adrenalín stúpa. Toto nie je, ako keď si zoberieš mäso zo supermarketu, toto je skutočné lovenie vonku.“ Gordon neskôr kozu uvaril a piekol takmer tri hodiny. Svetoznámy kuchár podával kozu so zemiakmi, bobuľami a morskými riasami.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa the left boob grab™ (@leftboobgrabbing),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa SLIM Enterprises (@slimintl),

Fanúšikovia sa rozdelili na dva tábory

Fanúšikovia sa však medzitým rozdelili na dva tábory. Jedni obdivujú Gordonovu odvahu a chvália jeho úsilie, druhí však označujú takýto čin za nehumánny a nesprávny. Tvrdia, že to všetko urobil len kvôli peniazom a teda, že doslova zabíja pre peniaze. Kritizujú aj National Geographic za to, že niečo také nechali odvysielať.

Bolo to správne?

Napriek tomu sa nájde aj veľa ľudí, ktorí Gordona pochvaľujú a stotožňujú sa s jeho názorom, že takto odchované zviera chutí lepšie, pretože je z voľnej prírody. Čo si o tom celom myslíte vy? Je to podľa vášho názoru prehnané alebo v poriadku?

8
Komentovať