Zverejnili rebríček najlepších základných a stredných škôl na Slovensku. Nájdete medzi nimi aj tú svoju?

Kristína Hagarová

Foto: TASR František Iván

Inštitút pre ekonomické a sociálne otázky (INEKO) vypracoval a zverejnil rebríček najlepších základných a stredných škôl na Slovensku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál TVNoviny, rebríček sa rozdelil na základné školy, stredné odborné školy a gymnáziá. Najviac si vo svojich kategóriách polepšili Základná škola na Tematínskej v Novom Meste nad Váhom, bratislavská súkromná stredná odborná škola HOST a Gymnázium v Kráľovskom Chlmci.

INEKO realizoval celoplošné merania, kedy mohli zaradiť do hodnotenia kompletné kritériá ukazovateľov tak, ako to bolo pred pandémiou.

Najlepšie základné školy

Najlepšou základnou školou sa stala Základná škola sv. Cyrila a Metoda v Košiciach. Tá sa minulý rok neobjavila v prvej desiatke. Okrem toho si polepšila aj Základná škola na Tilgnerovej 14 v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. Na treťom mieste je Základná škola vo Svätom Jure na Kollárovej ulici.

Ilustračná foto: TASR – Pavol Zachar

Najlepšie stredné odborné školy

Z druhého miesta na prvé postúpila Súkromná SOŠ na Ulici 29. augusta v Poprade. Na druhom mieste je Obchodná akadémia v Trnave a na treťom SPŠ elektrotechnická na Plzenskej ul. v Prešove, ktorá sa minulý rok objavila na prvom mieste.

Najlepšie gymnáziá

Na prvom mieste sa v kategórii gymnázií umiestnila Škola pre mimoriadne nadané deti z Teplickej ulice v Bratislave. Druhé miesto patrí Gymnáziu na Poštovej 9 v Košiciach a na treťom mieste Gymnázium Jura Hronca na Novohradskej 3 v Bratislave, ktoré bolo minulý rok prvé.

Celý rebríček škôl si môžete pozrieť TU.