Tento pomocník sa nachádza v každej kuchyni, no len 4 z 10 žien ju využívajú na 100%

Michaela

Patríte aj vy do tej skupiny ľudí, ktorí sú zakaždým viac a viac prekvapení, aké všemožné výdobytky na uľahčenie každodenných prác nájdeme v obchodoch? Niekedy sú to naozaj zbytočnosti, avšak niektoré pomôcky či triky v kuchyni, hoci si to neuvedomujeme, dokážeme využiť na neskutočné množstvo vecí. Na čo používate škrabku doma vy? Zrejme s ňou, tak, ako aj my, čistíte tiež najčastejšie len zemiaky, inú zeleninu či jablká. 

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Samozrejme sme jej veľmi vďační už len za to, ako nám uľahčuje zbavovanie sa šupiek pri zelenine a ovocí. Obyčajne neobyčajná škrabka, zvlášť tá v tvare písmena „Y“, mimochodom vynájdená v roku 1947, vám však dokáže uľahčiť naozaj veľké množstvo prác. Poďme sa na ne spolu pozrieť!

Potrebujete najemno nakrájať cibuľu?

pixabay.com

Najemno, rýchlo. A takmer bez sĺz! Vyskúšajte najbližšie použiť škrabku a sami uvidíte, ako to pôjde samo.

Kapusta

Škrabka vám veľmi uľahčí aj krájanie kapusty. Jednak bude nakrájaná najemno, tým pádom bude aj atraktívnejšia a najmä bude skôr tepelne upravená.

Tenké plátky z cukety

pixabay.com

Skúšali ste si doma niekedy robiť cuketové čipsy? Chutná a najmä zdravšia verzia klasických zemiakových čipsov. Ochutiť si ich môžete ako chcete. Prípadne pridajte tenké plátky len do zeleninového šalátu či narýchlo opečte na záhradnom grile.

Sušená zelenina

So škrabkou si môžete byť istí, že každý kúsok zeleniny bude mať rovnakú hrúbku a plátky sa vysušia omnoho rýchlejšie. Najčastejšie si takto pripravujeme zeler, petržlen či mrkvu.

Máte radi avokádo?

pixabay.com

Prekvapte manžela, deti, návštevu majstrovskými dielami! Namiesto „obyčajnej“ avokádovej pomazánky vyskúšajte na celozrnné pečivo naukladať úhľadné plátky avokáda, dozdobte paradajkami, čiernym korením a štipkou soli a kulinárčina je hotová!

Čokoláda

pixabay.com

Potrebujete dozdobiť koláč? Nemusíte vyťahovať nemotorné strúhadlo. Vyskúšajte najbližšie použiť škrabku a vykúzlite tak čarovné čokoládové hobliny.

Tvrdý syr

Parmezán či rôzne nórske syry sa vám najlepšie podarí nastrúhať práve škrabkou.

Jablká

pixabay.com

Ak máte doma ratolesti, ktoré si samé ovocie zo stola nevezmú ani za nič, skúste ich „obalamutiť“ a ovocie podávať nakrájané či nastrúhané do rôznych podôb. Uvidíte, ako rýchlo bude miznúť zo stola! Takisto môžete najemno nakrájanými jabĺčkami dozdobiť dezerty a koláče.

Saláma, klobása

pixabay.com

Chystá sa ku vám návšteva? Prekvapte ju elegantne najemno nakrájanou salámou či klobásou v obloženej mise. Verte, nikto jej neodolá, aj keď vám bude možno tak trochu ľúto, že vám pokazia hotové umelecké dielo.

Na čo všetko doma používate škrabku vy? Máte ešte nejaké ďalšie overení tipy? Neváhajte a podeľte sa o ne s nami v komentároch!

Pozri aj: Táto mamička vošla do mora a o pár minút porodila. Bizarnú situáciu sa podarilo zachytiť nič netušiacim turistom

Miška, sovkusom.ru