Vďaka polievke z tejto slovenskej superpotraviny sa mi konečne podarilo schudnúť. Hotová je do 20 minút a nechutí vôbec zle

Lucia Horáková

Túžite znížiť váhu, opäť si obliecť vaše obľúbené oblečenie, ktoré stojí nejakú tú dobu v skrini či len chcete viesť zdravý životný štýl? Ak niečo z tohto práve riešite, mali by ste vyskúšať diétu založenú na kapustovej polievke, ktorá sa stala veľkým hitom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pôvod tejto diéty nie je známy, no jediné čo vieme je, že sa ňou vraciame do osemdesiatych až deväťdesiatych rokov. Dôležité je tiež vedieť, že kapustová diéta nie je dlhodobá. Ak ale chcete schudnúť len pár kíl kvôli nejakej významnej príležitosti, potom môže byť tým pravým, čo hľadáte. Netýka sa to ľudí, ktorých žalúdok nezvládne jesť týždeň prevažne kapustovú polievku a mohlo by im to spôsobiť zdravotné komplikácie.

Niektorí zástancovia tejto metódy tvrdia, že za týždeň sa dá schudnúť až 4,5 kila, no dôležité je vedieť, že takáto strava sa nemôže konzumovať dlhšie ako jeden týždeň.

Ako funguje kapustová diéta?

Táto diéta je síce prísna, no dosiahnete ňou skvelé výsledky. Okrem toho môžete počas dňa zjesť toľko kapustovej polievky, koľko vám príde na chuť a nebudete tak musieť hladovať.  Cieľom je, aby vás polievka natoľko zasýtila, že už nebudete zvádzaní pokušením na iné jedlá.

Dôležitá je príprava a musíte sa vopred zásobiť veľkou dávkou tejto polievky, aby ste mali čo jesť počas celého týždňa. Okrem toho je dovolené jesť ešte aj niekoľko ďalších potravín.

Týždenný jedálniček

1. deň – kapustová polievka a všetky druhy ovocia, okrem banánov

2. deň – kapustová polievka a zelenina, môžete si dať aj pečené zemiaky s maslom

3. deň – kapustová polievka, ovocie a zelenina, ale bez banánov a zemiakov

4. deň – kapustová polievka, osem banánov a odtučnené mlieko

5. deň – kapustová polievka, pol kila priraveného hovädzieho mäsa, šesť paradajok

6. deň – kapustová polievka, hovädzie mäso a zeleniny koľko budete chcieť

7. deň – kapustová polievka, hnedá ryža, zelenina okrem zemiakov a nesladená ovocná šťava

Ak máte dostatok pevnej vôle, táto diéta bude pre vás ako uliata. Treba sa len držať presne stanoveného jedálnička a piť veľa vody, odporúča sa osem a viac pohárov. Okrem toho jedzte polievku v čo najväčšom množstve, aby ste neboli hladní. Akonáhle sa pokúsite vyhladovať alebo spotrebujete málo kalórii, diéta bude mať úplne opačný efekt, čo spôsobí, že vaše telo bude zadržiavať tuky do akejsi zásoby, pretože sa obáva hladovania.

Recept

Potrebujeme: 

2 lyžice olivového oleja

600 g nasekanej kapusty

3 stopky zeleru nasekaného na kocky

1 veľká cibuľa pokrájaná na kocky

4-5 strúčikov malého cesnaku

2 veľké nasekané mrkvy

1 veľká zelená paprika nakrájaná na kocky

5 – 6 šálok zeleninového vývaru

400 g lúpaných nakrájaných paradajok

1 polievková lyžica talianskeho korenia

1/2 lyžičky čierneho korenia

1/2 lyžičky solli

Postup:

Do veľkej nádoby alebo panvice dajte rozohriať 2 polievkové lyžice olivového oleja. Opražte cibuľu, zeler a papriku. Povarte a potom primiešajte cesnak, varte približne jednu minútu. Všetko to zalejte pripraveným zeleninovým vývarom, pridajte kapustu a mrkvu.

Po pridaní všetkej kapusty, vylejte do hrnca paradajky so šťavou. Ochuťte koreninami a soľou. Zakryte a nechajte povariť 15 až 20 minút.

Lucy, iheartrecipes.com