Pred niekoľkými dňami Slovensko aj Česko šokovala správa o smrti obľúbeného speváka Mira Žbirku. Slovenský spevák mal 69 rokov a zomrel v Prahe, pričom mal problémy s pľúcami a kvôli zápalu bol niekoľkokrát hospitalizovaný.
Podobne ako pri smrti Milana Lasicu alebo Jula Viršíka, tak aj jeho smrť bola kruto zneužítá konšpirátormi. Informoval o tom profil Hoaxy a podvody-Polícia SR. Konšpirátori začali opäť zvaľovať smrť známej osobnosti na očkovanie proti koronavírusu.
„HYENY V ĽUDSKEJ KOŽI? KTO SA CHCE PRIŽIVOVAŤ NA SMRTI MIRA ŽBIRKU?
Pandémia nás počas prvej a druhej vlny naučila aj toto:
➡ ak niekto zomrel pri autonehode, mocní uviedli ako príčinu úmrtia „Covid-19“, aby sa umelo zvyšoval počet obetí na vírus
Počas tretej vlny sme sa naučili aj toto:
➡ ak niekto zomrel pri autonehode, mocní zatajili, že za to mohol fakt, že daná osoba bola zaočkovaná
Úmrtia známych osobností sú po celý tento rok využívané na šírene klamstiev a neoverených informácií. Pozostalí sa ešte nezmierili s veľkou stratou svojho blízkeho, no niektorí ľudia na internete horlivo sadajú za monitory a od stola píšu pitevné správy.
Zneužili úmrtie
Nebolo tomu ani inak v prípade Mira Žbirku, kde sme zaznamenali množstvo komentárov, najmä pod statusmi, ktoré naznačovali súvislosť medzi jeho smrťou a očkovaním. Podobným ľuďom nielenže nie je vzácny ľudský život, no nemajú žiadnu úctu k smútiacej rodine – a ignorujú aj to, čo rodina o smrti známej osobnosti povie.
Manželka Mira Žbirku sa pre médiá vyjadrila, že jej manžel zomrel na zápal pľúc. Samotný spevák sa v minulosti netajil, že s pľúcami mal dlhodobý problém, a to ešte v čase, keď sa o koronavíruse nikomu nesnívalo. Žiaľ, tak ako v prípade Jula Viršíka, Milana Lasicu či Borisa Sádeckého, ich smrť je nehanebne zneužívaná. Môžeme očakávať nové a nové články v prípade Mekyho Žbirku.“
Mnohí ľudia si prispôsobujú správy podľa toho, čomu veria a čo im práve vyhovuje. Je však dôležité, aby sme sa na každú správu pozreli aj z iného uhla a nehľadali za všetkým konšpirácie a zatajované informácie.
Nahlásiť chybu v článku