Kráľovskej rodine už celkom došla trpezlivosť. Harry a Meghan definitívne prišli o tituly

Hyriaková Kristína

Foto: profimedia

Kráľovská rodina už má toho dosť. Oficiálne zbavili Harryho a Meghan titulov „kráľovská výsosť“. Buckinghamský paláca tak urobil v tichosti, keď tieto tituly odstránili z webovej stránky kráľovskej rodiny. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Express, predtým, podľa podmienok dohody, mohli tituly mať, ale nesmeli ich používať. V roku 2020 Buckinghamský palác vyhlásil, že Sussexovci si môžu nechať svoje tituly HRH (jej/jeho kráľovská výsosť), ale nemôžu ich používať, pretože nie sú pracujúcimi členmi kráľovskej rodiny.

Vysmiaty princ Harry

Najnovšie princ Harry prišiel do Tokia, kde mal na sebe šiltovku s logom ich nadácie Archewell. Tú vedú spoločne s Meghan, ktorá sa s ním neobjavila. Harry mal veľmi dobrú náladu, napriek správam, ktoré sa objavili a klebetám o tom, že sa mu rúca manželstvo.

Foto: profimedia

Vzťahy medzi kráľovskou rodinou a Sussexovcami pritom škrípali už dávnejšie. Začalo sa to rokom 2020, keď sa na sociálnych sieťach objavil oznam, že sa rozhodli odstúpiť zo svojich povinností a začať pracovať na tom, aby boli finančne nezávislí. Chceli tráviť čas v Spojených štátoch.

Vzťahy sú napäté

Ďalej sa objavil kontroverzný rozhovor s Oprah, kedy prehovorili o rasizme v kráľovskej rodine a o tom, ako sa k nim správali. Napriek tomu, že hovorili o tom, že potrebujú súkromie, ich správanie hovorilo inak a stretnutie s Oprah bolo len začiatkom. Pokračovalo to dokumentom na Netflixe, kde odhalili ďalšie súkromné informácie z fungovania kráľovskej rodiny.

Posledným klincom do rakvy ich vzťahu s Buckinghamským palácom bola Harryho biografia Náhradník, ktorá vyšla v tomto roku. V nej sa obul do svojho otca, kráľa Karola, ale aj do svojho brata, princa Williama.

Najnovšie články