Mamička poslala dcérku do škôlky v špinavom oblečení. Dôvod, prečo to urobila, rozdelil rodičov na dva tábory

Dana Kleinová

Reprofoto: TikTok (@marla_branyan)

Deti vedia byť neporiadne. Jedia, kreslia, niekedy sa hrajú v blate a ich oblečenie sa jednoducho zafarbí a nie vždy idú tieto fľaky dole. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako píše portál Boredpanda, mamička menom Marla Branyan sa podelila o svoj názor na to, prečo je v poriadku, ak dieťa chodí do škôlky vo fľakatom oblečení. Tvrdí, že ak je niečo fľakaté, hneď to neznamená, že to je aj špinavé. Na svoj názor však dostala zmiešané reakcie a ľudia sa rozdelili na dva tábory.

Foto: Pexels

Aj tak sa zašpinia

„Toto je vaša pripomienka, že je v poriadku posielať svoje deti do škôlky v čistom, ale zafarbenom oblečení,“ povedala mamička vo virálnom videu a potom sa spýtala: „Mám tri a pol ročné dieťa. Chodí do škôlky. Zafarbilo ho v škôlke. Prečo by som ho neposlala do škôlky v zašpinenom oblečení, ktoré zafarbilo práve v škôlke?“

Marla zároveň vysvetlila, že je zbytočné posielať deti do škôlky v ich najlepšom oblečení, keďže sú neporiadne a môžu si ho veľmi jednoducho zašpiniť. Dodala tiež, že si jednoducho nemôže dovoliť kupovať dcérke každý týždeň nové oblečenie, keďže vie, že bude kresliť, liezť po vonku a robiť ďalšie veci, ktoré na oblečení zanechajú fľaky, ktoré nie vždy idú vyprať.

„Predškolské a denné zariadenia sú o tom, aby bolo učenie zábavné, o tom, aby sa deti hrali s ostatnými a oboznámili sa s učením. Posledná vec, ktorú dieťa potrebuje v takomto prostredí, je báť sa, že spraví neporiadok, pretože mama alebo otec budú naštvaní, že niečo zničili,“ vysvetlila mamička.

Marla zároveň vysvetlila, že to nevezme tlak z detí, ale z rodičov, keďže nebudú musieť stresovať, že ich dieťa musí v škôlke vyzerať perfektne.

@marla_branyan I think most preschool teachers and daycare providers would actually prefer kids NOT be in their nicest/name brand clothes bc it takes some pressure off the teachers/providers to help keep those clothes as clean as possible. Kids need freedom to be messy and dirty, and that preschool and daycare age is a great opportunity for that. #daycare #preschool #parentsoftoddlers #toddlersoftiktok #parents #parentsofpreschoolers #parentsoftiktok #daycareprovider #daycarelife #daycareworker #preschoolteacher #preschoolmom ♬ original sound – ᗰ ᗩ ᖇ ᒪ ᗩ 🔆

Nie všetci súhlasili

Najnovšie články