15 vecí, ktoré Meghan Markle už nebude môcť robiť, keď sa vydá za princa Harryho. Najviac ma šokovalo, že sa na verejnosti nebude môcť…

Zuzana Fulopova

Princ Harry a Meghan Makle uzavrú manželstvo v máji tohto roku. Meghan sa tak vydajom stane členom kráľovskej rodiny, tým pádom bude musieť dodržiavať určité pravidlá. Bude sa musieť prispôsobiť etikete, čo pre bývalú herečku znamená zmeniť spôsob života.

Článok pokračuje pod videom ↓

Meghan rada komunikuje bezprostredne s verejnosťou, no tento spôsob komunikácie bude musieť zmeniť. Ako vojvodkyňa totižto bude mať určité veci zakázané, resp. obmedzené. Ktoré to sú?

Selfie

https://www.instagram.com/p/BItjRXcg3nb/?taken-by=meghanmarkle

Meghan si s obľubou robí selfie fotky, dokonca používa filtre sociálnych sietí ako napríklad šteniatko z Snapchatu. Ako manželka princa Harryho však selfie fotky bude mať zakázané, tak isto ako propagáciu rôznych nápojov, pokiaľ to nebude za účelom  kráľovskej prezentácie. Okrem toho kráľovná Alžbeta II. nemá v obľube selfie fotky. Tento spôsob fotenia jej príde zvláštny a neprirodzený.

https://www.instagram.com/p/BJnSD0yguhq/?taken-by=meghanmarkle

Chodiť do spoločnosti sama

https://www.instagram.com/p/BId8TbDgqB5/?taken-by=meghanmarkle

Tak ako Kate Middleton a ostatný členovia kráľovskej rodiny, aj Meghan bude musieť po vydaji chodiť na verejnosti pre svoju bezpečnosť s ochrankou.

Dávať autogramy

Podľa protokolu majú členovia kráľovskej rodiny zakázané rozdávať autogramy, s výnimkou kráľovských záležitostí. Tento zákaz je smerovaný hlavne z dôvodu predchádzania falšovania podpisov.

Príspevky

Je otázne, či bude Meghan naďalej prispievať príspevkami na sociálnej sieti pod svojím menom. Pravdepodobne sa pripojí k Harrymu, Kate a Williamovi pod nickom kensingtonroyal, cez ktoré trio komunikuje s verejnosťou. Cez tento kanál pár zverejnil fotky svojich zásnub a taktiež oznámil dátum svadby.

Prejavovať náklonnosť

Len málo záberov objatia alebo prejavov náklonnosti nájdeme u Kate a Williama. Ako kráľovský pár udržujú intímne záležitosti na verejnosti na minime. Je teda otázne, či si aj Harry a Meghan prestanú prejavovať vzájomnú lásku na verejnosti tak, ako tomu bolo doteraz.

Hlasovanie

Členovia britskej kráľovskej rodiny sa nezúčastňujú volieb. Tým pádom aj keď Meghan vydajom pravdepodobne získa britské občianstvo, ako členka kráľovskej rodiny nebude svoje hlasovacie právo využívať.

Oblečenie

Meghan bude musieť prehodnotiť svoj šatník. Nebude môcť nosiť príliš vyzývavé oblečenie, ako priesvitné šaty, ktoré si rada obliekala aj na oficiálne fotenie, alebo šaty bez pančúch, kde vzbudila pozornosť holými nohami.

Lak na nechty

Podľa kráľovského protokolu sa umožňuje na spoločenské udalosti mať nechty iba s prirodzenou farbou laku. Meghan tak bude musieť prestať používať farebné alebo čierne laky na nechty.

Nosiť opätky

https://www.instagram.com/p/BMAI_6cA3xN/?taken-by=meghanmarkle

Kráľovná nemá v obľube lodičky, preto v jej prítomnosti všetky ženy z rodiny nenosia tento typ topánok. Keď však kráľovná nie je na blízku, aj Kate si obuje vysoké topánky.

Ukazovať jazyk

Áno, aj takýto kúsok sa podaril Meghan počas Vianočnej návštevy kostola s kráľovskou rodinou. Tento prehrešok si bude musieť Meghan nabudúce odpustiť, pretože vyplazovať jazyk je porušenie kráľovskej tradície. Toto pravidlo má výnimku iba pri najmladších členoch rodiny.

Nosiť veľké kabelky

https://www.instagram.com/p/BL7DLzNAMIw/?taken-by=meghanmarkle

Veľká kabelka je praktická vec, pokiaľ máme toho veľa na prenášanie. V obľube ju má aj Meghan. Po vydaji sa však bude musieť týchto tašiek vzdať, pretože ako člen kráľovskej rodiny by sa mala ukazovať v spoločnosti s malými elegantnými kabelkami.

Aktivity

Po vydaji bude mať Meghan plný kalendár oficiálnych záväzkov a stretnutí, kde jej zostane len málo času na aktivity, ktoré sú jej srdcu blízke.

Sedenie

https://www.instagram.com/p/BL2I9-rAhMo/?taken-by=meghanmarkle

Aj také sedenie na stoličke má v kráľovskej rodine pravidlá. Každý člen rodiny má vymedzené svoje presné miesto kde môže sedieť, preto v prítomnosti kráľovskej rodiny bude musieť Meghan toto pravidlo dodržiavať. Taktiež bude musieť pri sedení nohy elegantne držať spolu, smerom do boku a nie krížiť, ako je to obľúbený zvyk u žien.

View this post on Instagram

👸🏻Etiquette Tip: In order to keep good poise and posture when sitting for an extended period of time, keep your feet together to one side – known as 'The Duchess Slant' – with heels firmly on the ground. You can also cross your ankles or leave your legs in the middle, but always keep your knees and ankles together; this prevents any camera from seeing up your skirt. When people cross their legs, not only does it often show more leg, but they tend to rock their knees, legs or feet – sometimes an indicator of nerves or boredom (I always do this!); the three ways of sitting mentioned rule out any movement. The lower the seat, the more your legs will slant. If the seat is quite high up off the floor, Kate doesn't tend to slant her legs that much as it's more difficult to do so. Above, you can also see Princess Diana demonstrating the slant (but with crossed legs) – a more exaggerated one as her seat is quite low – and The Queen crossing her ankles. That having been said, Duchess Kate has fully crossed her legs when sitting a few times – but these have all been at more casual, outdoorsy engagements. You may notice that Kate hardly ever leans against the back of the chair, nor does she use the arm rests. Many women keep a short distance between their backs and the chair, lengthen their spine, and keep their chin parallel to the floor with their hands on their laps.

A post shared by HRH The Duchess of Cambridge (@katemidleton) on

Ísť spať pred kráľovnou

Tomuto pravidlu sa bude musieť podriaďovať len v tedy, keď bude spať v jednom dome respektíve v zámku spolu s kráľovnou.

Otvárať darčeky na Štedrý deň

Členovia kráľovskej rodiny každoročne trávia Vianoce v dome Sandringham na pozvanie kráľovnej. V Amerike je zvykom otvárať darčeky až 25 decembra. V britskej kráľovskej rodine však otvárajú darčeky na Štedrý deň, tým pádom to pre Meghan bude zmena.

Čo si myslíte o kráľovských pravidlách? Dokázali by ste sa im prispôsobiť? Dajte nám vedieť do komentárov!

                                                                                zdroj: babskeveci.sk (Zuzu) redbookmag.com