MIMORIADNA SPRÁVA: Vo veku 74 rokov zomrel známy herec, ktorého skutočnú tvár ste možno nepoznali

TASR

Foto: pixabay

Vo veku 74 rokov zomrel americký herec Peter Mayhew, známy ako predstaviteľ obra Chewbaccu z filmovej ságy Star Wars (Hviezdne vojny). Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie Mayhewovej rodiny.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Star Wars HD™ 🎥 (@starwars.hd) on

Mayhew zomrel v utorok doma v Texase v kruhu svojich blízkych, uvádza vo vyhlásení hercovej rodiny. „Peter bol človek, ktorý stál za maskou Chewbaccu v pôvodnej trilógii Star Wars…, ako aj v Star Wars: Sila sa prebúdza,“ uvádza sa ďalej vo vyhlásení zverejnenom na Twitteri. Mayhewa, ktorý sa narodil v roku 1944 v Londýne, objavil americký režisér George Lucas pri obsadzovaní filmu Hviezdne vojny (1977) v jednej z londýnskych nemocníc, kde neskorší predstaviteľ Wookieho Chewbaccu pracoval ako ošetrovateľ na oddelení rádiológie. Svojou výškou 218 centimetrov Mayhew presne zodpovedal Lucasovým predstavám o postave Chewbaccu, urasteného humanoida z planéty Kashyyyk.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KOTOR Trilogy (@kotor_trilogy) on

Chewbaccu si Mayhew zahral aj v ďalších dvoch pokračovaniach pôvodnej trilógie Impérium vracia úder (1980) a Návrat Jediho (1983). V roku 2005 nasledovala Pomsta Sithov a v roku 2015 Sila sa prebúdza. Okrem hviezdnych vojen sa Mayhew objavil aj v horore britského režiséra Normana Warrena Terror (1978) a je autorom dvoch kníh pre deti a mládež (Growing Up Giant a My Favorite Giant).