Na britský trón by mal vraj zasadnúť princ William. Podľa zdroja mu ho kráľ Karol prepustí už čoskoro

Hyriaková Kristína , TASR

Foto: profimedia

V zahraničných médiách sa objavili správy o tom, že kráľ Karol už dlho na tróne sedieť nebude a korunu už čoskoro odovzdá svojmu synovi princovi Williamovi. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál Express s tým, že to tvrdí komorník jeho bývalej manželky princeznej Diany. Karol a Kamila majú panovať asi desať rokov, potom sa vraj vzdá v prospech Williama. Karol to už od začiatku nástupu na trón nemá jednoduché. Má 75 rokov a má niekoľko zdravotných problémov, no okrem toho si mnohí ľudia želajú, aby na trón nastúpil jeho syn William.

Kráľ Karol sa vraj na abdikáciu pripravuje

Paul Burrell, bývalý komorník princeznej Diany, tvrdí, že sa už na abdikáciu aj pripravuje, tak skoro to však nebude. Podľa neho je však isté, že k tomu dôjde, majú však plán na desať rokov, čím dávajú Williamovi čas, aby sa spolu s Kate pripravili na nástup na trón.

Foto: profimedia

Aj za čias panovania kráľovnej Alžbety si mnohí ľudia želali, aby odstúpila a prenechala trón svojmu synovi. Za jej čias sa však o tom ani nediskutovalo a neplánovala abdikovať. Momentálne to však nie je nič, čo by bolo výnimočné. Trónu sa vzdala aj holandská kráľovná Beatrix, abdikoval aj belgický kráľ Albert a najnovšie aj dánska kráľovná Margaret.

Nebude chcieť pokračovať vo vládnutí

Podľa Paula Karol nebude chcieť pokračovať vo vládnutí, keď vidí, ako sa mnohí panovníci vzdávajú trónu v prospech svojich detí, ktoré sú oveľa mladšie a v mnohých prípadoch aj populárnejšie. Kráľ dáva množstvo povinností Williamovi a Kate už na jeseň, kedy pôjdu na veľké zahraničné turné.

Táto správa bola zverejnená skôr, ako Buckinghamský palác informoval o tom, že kráľovi Karolovi bola diagnostikovaná rakovina. Nespresnil, o aký druh rakoviny ide, údajne to však nie je rakovina prostaty. Kráľ sa zároveň v pondelok začal podrobovať liečbe. TASR o tom informuje podľa správy stanice BBC.

Kráľovi diagnostikovali rakovinu

Najnovšie články