Na naše územie mieri sneženie, ktoré potrápi aj nížiny. Pozrite si, kedy zasiahne Slovensko poriadna nádielka

Hyriaková Kristína

FOTO TASR - Pavol Zachar

Počasie na Slovensku sa začalo meniť, hoci to ešte včera na mnohých miestach tak nevyzeralo. Prílev teplého vzduchu sa však na dlhšiu dobu ukončil a na Slovensko mieri prílev studeného vzduchu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál iMeteo, už počas dnešného dňa pocítime prvú vlnu studeného vzduchu a ešte sa aj rozprší. To najhlavnejšie však príde v piatok. Počas štvrtka začne naše územie ovplyvňovať tlaková níž, ktorá sa prehlbuje nad Jadranom. Vo štvrtok však bude snežiť len málokde, skôr na hrebeňoch hôr. Ostatné časti nášho územia by sa mali pripraviť na lejak.

Zrážky sa budú rozširovať

Zrážky sa začnú rozširovať a najintenzívnejšie by malo pršať vo štvrtok večer. Už v piatok však príde príliv chladného vzduchu. Hranica sneženia poklesne na úroveň 600 metrov, zrážok ale bude počas piatka pomerne málo a prevládať bude premenlivé počasie s prehánkami. V piatok večer hranica sneženia začne klesať.

Prvé snehové vločky

Už večer sa môžu objaviť prvé snehové vločky, to hlavné ale ešte len príde a v sobotu by mal sneh prísť dokonca aj do Bratislavy. V Žilinskom, v Prešovskom kraji, na Horehroní, v Trenčianskom kraji, na Záhorí, v oblasti Malých Karpát a v Bratislave a okolí sa očakáva sneženie aj v najnižších polohách. V Podunajskej nížine a na západe Košického kraja sa očakáva aj dážď so snehom.

V sobotu ráno sa teda pripravte na zasnežené cesty. Najviac snehu napadne v Prešovskom a v Žilinskom kraji, kde môže napadnúť až do 10 mm zrážok. Na severozápade a západe, vrátane Bratislavy sa očakáva od poprašku do 5 centimetrov.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk

Najnovšie články