Bolestivý a smutný rok 2021. Do umeleckého neba odišlo množstvo známych osobností

Kristína Hagarová

Foto: profimedia/ TASR

Rok 2021 sa niesol nielen v znamení koronavírusu. Do umeleckého neba odišlo množstvo slovenských, českých, ale aj svetových známych osobností, ktoré budú chýbať nielen blízkym, ale aj fanúšikom. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Za posledný rok nás opustilo množstvo známych osobností. Slovenskom veľmi otriasla smrť legendárneho Milana Lasicu, ktorý zomrel počas vystúpenia. Nedávno tiež hudobná scéna prišla o neopakovateľného Mira Žbirku. V marci taktiež do umeleckého neba odišla Hana Hegerová.

Foto: TASR archív
FOTO TASR – Jakub Kotian
Foto: TASR

Smútili aj Česi

Českom otriasla v júni smrť milovanej Libušky Šafránkovej, ktorá dlhšie bojovala so zákernou chorobou. Krátko na to podľahol rakovine aj obľúbený český herec Ladislav Potměšil. Rakovina sa stala osudnou aj spevákovi Františkovi Nedvědovi.

Foto: profimedia
Foto: profimedia

Svetové osobnosti

Tento svet opustil v apríli tohto roka aj princ Philip, ktorý by sa v júni dožil 100 rokov. Jeho zdravotný stav nebol už dlhšie ideálny, preto sa z verejného života stiahol, no kráľovská rodina bola aj tak otrasená. Rakovine podľahli herci z obľúbených seriálov. Jedným z nich je Willie Garson, ktorý hral Stanforda Blatcha v Sexe v meste. Ďalší je James Michael Tyler, známy ako Gunther z Priateľov.

Foto: TASR/AP
Foto: profimedia
Foto: profimedia

Do umeleckého neba v roku 2021 odišiel aj francúzsky herec Jean-Paul Belmondo vo veku 88 rokov.