Na pohrebe kráľovnej sa zúčastnia aj George a Charlotte. Čaká ich smutná povinnosť, ktorú mnohí skritizovali

TASR

Foto: profimedia

Princ George a princezná Charlotte sa v pondelok zúčastnia na štátnom pohrebe zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. Informoval o tom webový portál britskej televízie Sky News, ktorý citoval zo služobného príkazu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dve staršie z troch detí princa a princeznej z Walesu, teda princa Williama a jeho manželky Catherine, budú medzi 2000 ľuďmi zhromaždenými vo Westminsterskom opátstve v Londýne, kde sa naposledy rozlúčia s panovníčkou. Malé deti v kráľovskej rodine ju nazývali Gan Gan, čiže great grandmother (prastará mama).

Budú kráčať za rakvou

Druhý nástupca na britský trón princ George a tretia v poradí princezná Charlotte budú kráčať aj v sprievode za rakvou kráľovnej, keď ju budú viezť na delovej lafete. Ich starý otec kráľ Karol III. s kráľovnou manželkou Kamilou pôjdu hneď za rakvou, za nimi budú nasledovať dcéra zosnulej panovníčky princezná Anne s manželom sirom Timom Laurenceom, potom ďalší Alžbetin syn princ Andrew, za ním najmladší syn princ Edward s manželkou Sophie a za nimi princ William s manželkou.

Kde bude princ Harry?

Deväťročný George a sedemročná Charlotte budú kráčať vedľa seba, za svojimi rodičmi. Potom budú nasledovať ich strýko a teta – princ Harry s manželkou Meghan – a nakoniec ďalší členovia kráľovskej rodiny. Štvorročný brat Georgea a Charlotte, princ Louis, sa však podľa očakávania na pohrebe nezúčastní, píše Sky News.

Najnovšie články