AKTUÁLNE: Na Slovensku pribudlo 13 nových prípadov nákazy koronavírusom

Lucia Mužlová

foto: TASR - Jakub Kotian

Na Slovensku pribudlo 13nových prípadov nákazy koronavírusom, doteraz sa tak zaznamenalo 1643 pozitívnych vzoriek. 

K včerajšiemu dňu to bolo 1630 pozitívnych a 204 847 negatívnych vzoriek. Za včerajší deň otestovali 1515 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 1455 pacientov, dnes pribudli 3 noví vyliečení pacienti. Na Slovensku celkovo evidujeme 28 úmrtí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií a stránka korona.gov.sk.

Nové ohnisko na Kysuciach

Mesto Čadca uzavrie od piatku (26. 6.) základné a materské školy, športové zariadenia, mestskú plaváreň aj dom kultúry. Zastavuje aj letné aktivity centra voľného času. Podľa informácií na internetovej stránke mesta je dôvodom zhoršujúca sa epidemiologická situácia a nárast pozitívnych osôb s ochorením COVID-19.

Zatvára sa plaváreň aj kúpalisko

„Zatvárame mestskú plaváreň a kúpalisko. Termín ich otvorenia sa môže meniť podľa vývoja epidemiologickej situácie v okrese Čadca, prípadne podľa usmernenia regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ). Zatvárame aj športové zariadenia – športové haly na území mesta a činnosť klubov. V dome kultúry sa do odvolania pozastaví činnosť kina, krúžkov, kurzov, cvičení aj nácvikov súborov,“ uvádza mesto na svojom webe.

Sprísnené hygienické opatrenia

Hygienické opatrenia sa sprísnia aj pri vstupe do mestského úradu. „Vstup bude povolený len s rúškom a koordinovať ho bude pracovník Mestskej polície Čadca. Povinnosťou bude použitie dezinfekcie. Chceme poprosiť občanov, ak to nie je naozaj nevyhnutné, aby nenavštevovali úrady na území mesta a využili možnosti elektronickej komunikácie,“ vyzýva mesto.

RÚVZ v Čadci eviduje celkovo 25 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 (k dátumu 25.6.2020-pozn. redakcie). „Pri potvrdených prípadoch a ich úzkych kontaktoch nariadil domácu izoláciu a zabezpečil všetky potrebné protiepidemické opatrenia,“ doplnila hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková.

Očakáva sa ďalší nárast prípadov

„Nárast nových prípadov RÚVZ očakával, pretože hygienici aktívne vyhľadávajú osoby, ktoré prišli do kontaktu s potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19 a dávajú ich testovať. Veľká časť pozitívnych prípadov je v epidemiologickej súvislosti s počiatočnými potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19 a zväčša sú to rodinné kontakty. Zaznamenané sú však aj importované prípady zo zahraničia,“ dodala Račková. Pripomenula, že RÚVZ v Čadci neodporúča usporadúvanie hromadných podujatí v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto.

Najnovšie články