Mnohí ľudia zostali prekvapení. Princovi Harrymu diagnostikovali chorobu, zaskočilo to aj jeho

Kristína Hagarová

Foto: TASR archív

Princa Harryho zaskočili počas priameho prenosu. Keď sa pripojil k doktorovi Gaborovi Matéovi na hodinovú reláciu, ktorá bola vysielaná naživo, diagnostikoval mu ADD, poruchu pozornosti.

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál Etonline. Počas rozhovoru lekár Gabor Maté oznámil, že po prečítaní Harryho spomienok, ktoré predostrel v knihe Spare, prišiel hneď s niekoľkými diagnózami, ktoré vraj princ má. „Či sa vám to páči, alebo nie, diagnostikoval som vám ADD. Môžete súhlasiť alebo nesúhlasiť,“ vyhlásil kanadský terapeut.

Porucha pozornosti alebo hyperaktivita (ADD či ADHD) je definovaná ako porucha, ktorá zahŕňa kombináciu problémov, ako sú poruchy s pozornosti, hyperaktivita a impulzívne správanie.

Foto: profimedia

Harrymu diagnostikovali chorobu

Harry sa ho opýtal či s tým má niečo robiť, na čo mu doktor povedal, že s tým môže robiť, čo len chce. V inom rozhovore Harry hovoril o rôznych situáciách, ktoré v ňom zrejme tieto poruchy vyvolali, vrátane straty matky, princeznej Diany, keď mal 12 rokov. Myslel si, že počas terapií sa v ňom niečo zlomí a bál sa, že už nebude cítiť k matke taký cit ako predtým, no nestalo sa tak. Uvedomil si, že v skutočnosti len chcela, aby bol šťastný.

Prezradil niekoľko detailov

Princ Harry taktiež vo svojej knihe prezradil, že ho jeho otec neobjal po tom, ako sa dozvedel o smrti svojej matky. Práve tomu sa Harry snaží vo svojej výchove vyhýbať a dáva svojim deťom všetko, čo potrebujú, hlavne náklonnosť a lásku. „Podarilo sa mi nájsť silu v zraniteľnosti a verím, že existuje pre nás všetkých. Je to v rozpore s tým, k čomu sme vedení, a to je desivé. Ale chcem byť najlepší a chcem byť najlepšou verziou seba samého. Chcem byť najlepší otec,“ povedal.