Sophia Loren je svojmu mužovi verná aj po smrti. Vatikán považoval ich manželstvo za hriešne, dôvod bol jednoduchý

Nikoleta Kottešová

Foto: Instagram (sophialorenfrance)

Talianska herečka Sophia Loren chytila ​​za srdce nejedného muža svojím výrazným pekným vzhľadom a vášnivými vystúpeniami na obrazovke. Vo svojom rodnom Taliansku začala hrať na začiatku 50. rokov a v roku 1956 podpísala zmluvu s Paramount.

Článok pokračuje pod videom ↓

Nemala to jednoduché

Sophia Loren pochádza zo skromných pomerov. Portál news24 zverejnil niektoré detaily z jej života. Narodila sa ako nemanželské dieťa slobodnej matke. V časoch, kedy Sophia vyrastala, bolo ťažké byť slobodnou matkou. Pre katolícke Taliansko to znamenalo doslova hriech. Nevedela, aké je to mať šťastné a bezstarostné detstvo. Spolu so svojou mamou a sestrou sledovali z balkónu skromného bytu, ako nemeckí vojaci bijú a strieľajú ľudí na uliciach pod nimi.

„Moje mladé oči videli jedno otrasné, príšerné predstavenie za druhým,“  spomína. To ju však nezastavilo, a pracovala na svojej sláve už od jej 16-tich rokov. Postupom času si dokázala vybojovať celosvetové uznanie. Jej kariéru začínala v súťažiach krásy a taktiež pracovala ako modelka. K sláve jej dopomohol Sofiin manžel, Carlo Ponti, známy producent, ktorý jej odporučil zmeniť jej prvý pseudonym Sofia Lazzaro na Sophia Loren a získal pre ňu zaujímavé príležitosti a herecké role.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sophia Loren France (@sophialorenfrance)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sophia Loren France (@sophialorenfrance)

Veľký vekový rozdiel

Sophia mala mnoho obdivovateľov a mnoho mužov by pre ňu spravilo všetko. Ona však mala oči iba pre jedného. S Carlom sa stretli v roku 1950, kedy mala iba 16 rokov, a Carlo 37. Na začiatku bol ich vzťah čisto profesionálny. Najskôr bol iba jej producentom, ktorý jej pomáhal uspieť v showbiznise. Vzdelával ju v herectve, keďže Sophia nemala predošlé skúsenosti. Taktiež ju naučil etiketu správania, zbavil prízvuku a odporučil knihy, ktoré by si mala naštudovať. Trval na tom, aby sa naučila anglicky, pretože v nej videl veľký potenciál. Preto trávili spolu veľa času. Carl bol v tom čase ženatý, no so svojou ženou v tom čase už nežil v jednej domácnosti. I napriek 22-ročnému rozdielu sa časom do seba zamilovali. V tých časoch bol rozvod v Taliansku zakázaný. V roku 1957 preto spoločne odleteli do Mexika, aby sa Carlo rozviedol a oženil sa so Sophiou.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sophia Loren France (@sophialorenfrance)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sophia Loren France (@sophialorenfrance)

Čelili viacerým prekážkam

Sophiina krása však zaujala aj iného muža. Keď Sophia v roku 1956 odletela do Ameriky a získala prvú filmovú rolu v americkom filme, spoznala herca Caryho Granta. Hrali vo filme Pýcha a vášeň.„Cary Grant bol veľmi pekný muž a úžasný herec. Najelegantnejší a najúžasnejší muž, akého som kedy stretla.Ten typ muža, ktorý zastavil dych, keď vošiel do miestnosti.“ spomínala Loren.

Grant bol od nej starší o 30 rokov, no bol taktiež ženatý so svojou treťou ženou. Grant plánoval zobrať Sophiu za ženu, ona to videla inak. „Mali sme veľmi pekný vzťah, ale Cary bol odo mňa oveľa starší. Keď máte 23, vaše predstavy o láske nie sú jasné. Neviete, čo robíte. Bol to môj prvý americký film a v mojom živote sa dialo veľa vecí, ale v Taliansku ma čakal muž, do ktorého som sa skutočne zamilovala.“ povedala. Sophia sa rozhodla pre Carla, aj napriek tomu, že jej Grant posielal kvety, vyznával lásku a nechcel sa jej vzdať. „Bol Talian, patril do môjho sveta,“ vysvetlila sovje rozhodnutie.

Svadba nebola platná

Carlo a Sophia sa po svadbe tvárili, že ich manželstvo je právoplnatné, v skutočnosti to nebolo tak. Vatikán manželstvo rýchlo odsúdil, a Ponti bol obvinený z gimaie. Obvinená bola aj Loren, za nelegálne spolunažívanie. Dokonca sa vtedy nemohli ani spoločne ukazovať na verejnosti. To ich však nezastavilo, a odzťahovali sa do zahraničia, a niekolko rokov žili v exile. V roku 1965 sa stali francúzskymi občanmi a o rok neskôr sa sa oficiálne zosobášili. „Jediná vec, ktorú trochu ľutujem, je, že som sa nikdy nevydala v bielych šatách. To bol sen môjho života, ktorý je stále vo mne,“ povedala v roku 2020.

Prekážky pokračovali

Ich problémy však pokračovali. Sophia vždy túžila po veľkej rodine, no herečka dvakrát za sebou potratila. Nevzdávali sa a Sophia podstúpila hormonálnu liečbu. Ako 34-ročná sa stala prvýkrát matkou, keď porodila syna, Carla juniora. O štyri roky neskôr pribudol ďalší chlapček – Edoardo. Sophia milovala svojho muža. Dopomohol jej k vysnívanej kariére, miloval ju nadovšetko, vždy stál po jej boku a bol úžasný otec.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sophia Loren France (@sophialorenfrance)

Stále sa venuje herectvu

Dnes žije 88-ročná Sophia Loren v Ženeve a je stále aktívnou herečkou. Naposledy sa objavila v dráme od spoločnosti Netlifx, ktorú režíroval jej syn Edoardo. Jej milovaný manžel zomrel v roku 2007 na zlyhanie pľúc, a práve práca jej pomáha odreagovať sa. Keď v jednom rohovoro dostala otázku, či by sa ešte niekedy vydala, odpovedala: „Nie, nikdy viac. Bolo by nemožné milovať niekoho iného.“  Sophia Loren je príkladom toho, že i napriek veľkej sláve a úspechu sa dá zostať milujúcou manželkou a starostlivou mamou.