Nová štúdia prišla s jednoznačnou odpoveďou. Toto je maximálny vek, ktorého sa môže človek dožiť

Hyriaková Kristína

Foto: unsplash

Existuje veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú vek, ktorého sa dožijete. Kým niektorí ľudia sú relatívne zdraví ešte aj po osemdesiatke, niektorí päťdesiatnici už majú množstvo problém. Svoju úlohu v tom zohráva strava, cvičenie, ale aj pitie alkoholu či fajčenie. 

Článok pokračuje pod videom ↓

To sú veci, ktoré sú pod našou kontrolou a do určitej miery dokážeme ovplyvniť, ako bude vyzerať naša staroba. Život sa však nemusí v osemdesiatke úplne končiť. Dôkazom je štúdia, ktorá zistila, že život môže pokračovať aj potom, ako dosiahnete hranicu stovky. Ako informuje portál Unilad, štúdia zahŕňala tisíce ľudí a uskutočnili ju štatistici na univerzitách Erasmus v Tilburgu a Rotterdame.

Foto: Image by wavebreakmedia_micro on Freepik

Vedci skúmali dĺžku života

Skúmali vek, v ktorom za posledných 30 rokov v Holandsku zomrelo 75-tisíc ľudí. Na miesto toho, aby sa vedci zamerali na očakávanú dĺžku života, chceli zistiť, ako dlho môže jednotlivec žiť, pokiaľ sa o seba stará a jeho život neskráti iná choroba, alebo iná okolnosť. Po bližšom skúmaní zistili, že maximálna dĺžka života človeka dosahuje okolo deväťdesiatky. Ľudia sú však schopní žiť dlhšie, pričom ženy majú oproti mužom miernu výhodu, pokiaľ ide o dĺžku života.

Ako dlho môže človek žiť?

Najnovšie články