Patrick Swayze túžil žiť do poslednej chvíle. Jeho manželka prehovorila takmer 15 rokov po jeho smrti, jeho želanie sa nesplnilo

Dana Kleinová

Foto: Profimedia

Obľúbený herec si počas života vyslúžil slávu a srdcia mnohých fanúšičiek. Avšak ani to mu nepomohlo pred krutým koncom. 

Patrickovi Swayzemu diagnostikovali začiatkom roka 2008 rakovinu pankreasu vo štvrtom štádiu. Po viac ako ročnej liečbe, ktorá zahŕňala chemoterapiu a experimentálnu liečbu, Swayze oznámil, že jeho rakovina metastázovala do pečene. Herec uviedol, že väčšinu svojho života bol silným fajčiarom a že verí, že tento zlozvyk prispel k rozvoju jeho choroby. Swayze zomrel 14. septembra 2009 vo veku 57 rokov, 20 mesiacov po diagnostikovaní rakoviny. Informoval o tom portál Endeavor.

Od začiatku myslel na smrť

Lisa Niemi Swayze, manželka zosnulého herca, mu bola počas celej choroby najväčšou oporou. Najnovšie si zaspomínala na toto náročné obdobie a priznala, že pre ňu neskončilo ani po Patrickovej smrti.

Ako zachytil portál People, v podcaste Amy and T.J. s moderátormi Amy Robachovou a T. J. Holmesom si vdova po 67-ročnej hviezde Hriešneho tanca zaspomínala, ako jej Patrick povedal, že mu diagnostikovali rakovinu. „Keď prvýkrát zistil, že má rakovinu pankreasu, obrátil sa ku mne a povedal: ‚Som mŕtvy muž,'“ spomína Lisa a pokračuje: „Ja som o rakovine pankreasu veľa nevedela, ale on áno, a z toho čo vedel, vždy, keď ste sa dozvedeli, že niekto má rakovinu pankreasu, bolo to ako: ‚No, je po ňom.'“

„Doktor mu určite povedal, že sa môže pustiť do liečby a byť taký agresívny, aký chce, ale nech sa zamyslí nad tým, aby si dal veci do poriadku skôr ako neskôr,“ dodala a spomenula, ako sa o rakovine svojho manžela dozvedela o niekoľko hodín skôr ako on, jednoducho preto, že bol dezorientovaný po tom, ako podstúpil endoskopický zákrok na potvrdenie diagnózy.

Ich život sa zmenil v nočnú moru

Najnovšie články