Po sviatkoch sa na mňa nalepilo nejaké to kilo navyše, no vďaka týmto radám som sa vrátila späť do formy aj bez drastického chudnutia

Lucia Taňkošová

adme.ru

Vianočné sviatky sú už definitívne za nami a mnohým z nás ostalo okrem krásnych spomienok na strávené chvíle s rodinou aj nejaké to posviatočné kilo navyše. Ak ste sa rozhodli s nadbytočným tukom popasovať, nemusíte hneď zavádzať drsné metódy, držať hladovku či tráviť hodiny v telocvični. Prečítajte si nasledujúce tipy, vďaka ktorým sa dostanete opäť do formy. Tieto drobné zmeny vás nakoniec dovedú ku skutočnému výsledku. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Počkajte 10 minút

adme.ru
GaudiLab

Výskum ukazuje, že chuť na jedlo trvá približne 10 minút a potom zmizne. Akonáhle dostanete na niečo chuť, vyskúšajte počkať 10 minút. Počas tohto času sa snažte zamestnať nejakou činnosťou.

Čas strávený sedením je škodlivý

Sedavý životný štýl spomaľuje metabolizmus. Každý deň si preto doprajte aspoň malú prechádzku. Najlepšie bude, ak za celý deň strávite dohromady v stoji 2 hodiny. Pri sedení trávime 100 kalórií za hodinu, v stoji 140 kalórií.

Pite vodu

adme.ru
pixabay.com

Naše telo sa často pletie a hlad väčšinou býva len prezlečený smäd. Nabudúce ak budete cítiť hlad, skúste sa najprv vypiť vodu alebo čaj. Ak aj po dvadsiatich minútach budete naďalej pociťovať hlad, určite sa najedzte.

Vyhnite sa sladeným nápojom

Ochutené sladené nápoje, malinovky či džúsy môžu totiž zničiť všetky vaše dosiahnuté výsledky. Jeden liter Coca Coly môže obsahovať až 108 gramov cukru. Uprednostnite preto minerálky, čistú vodu či nesladené čaje.

Najedzte sa v pokoji

adme.ru
sonypictures.com

Nejedzte jedlo, akoby ste boli na úteku. Na každé jedlo dňa je dôležité nájsť si čas a vychutnať si každý jeden kúsok.

Bielkoviny

Bielkoviny sú prospešné nielen na budovanie svalovej hmoty. Táto zložka potravy totiž zachováva pocit sýtosti na dlhšiu dobu. Ak si na raňajky a na obed doprajete jedlo s vyšším obsahom bielkovín a menším obsahom tuku, nebudete mať večer pocit, že dokážete zjesť aj celého slona.

Kardio cvičenie

adme.ru
Fotoember

Ak sa rozhodnete navštíviť aj telocvičňu, určite zvoľte kardio cvičenie. Zapojíte maximálny počet svalstva a navyše je tento typ cvičenia najlepší na spaľovanie tukov.

Vyberte si  menší tanier

adme.ru
bariatriccookery.com

Je to len číslo, no ak si zoberiete o 5 centimetrov kratší tanier, zjete o 22% menej jedla.

Rozhodnite sa pre schody

Dobrou alternatívou pre tých, ktorí  neradi behávajú, je vybrať si namiesto výťahu schody. Za 15 minút kráčania po schodoch hore a dole spálite približne 150 kalórií. Ak túto 15-minútovú záležitosť budete opakovať každý deň, za týždeň spálite 1050 kalórií.

Obmedzte alkoholické nápoje

adme.ru
Jummie

Okrem toho, že alkohol povzbudzuje chuť do jedla, obsahuje aj značné množstvo kalórií. Pohár vína v sebe skrýva 85 kalórií, pohár piva 150-200 kalórií. Najhoršie sú na tom smotanové koktaily, napríklad Baileys obsahuje v 100 ml – 327 kalórií.

Prečo sa vzdať pizze?

Máte chuť na pizzu? Prečo nie? Rozumné množstvo vegetariánskej či zeleninovej pizze na tenkej kôrke spôsobí oveľa menšiu škodu ako pizza s klobásou či salámou.

Pri filme s pukancami

adme.ru
photo_oles

Okrem slaných, sladkých a rôznych iných príchutí si zvoľte radšej popcorn čistý a bez prísad. Ten má dvakrát menej kalórií a navyše je plný antioxidantov a vlákniny.

Bowling s rodinou

V prípade, že počasie vonku vám nepraje, vyrazte si s rodinou napríklad zahrať bowling. Dvojhodinová hra vás dokáže zbaviť až 500 kalórií.

Tanec

adme.ru
Anna_Om

Pri dvoch hodinách plných tancovania dokážeme spáliť až 650 kalórií, navyše si tvarujeme boky a zadok. Nezabúdajte na pitný režim. Každých 20 minút by sme mali vypiť 200-300 ml vody.

Pozri tiež: V poslednom čase som neustále priberala na váhe a nevedela som si rady. Potom som zistila, že za to môžu práve tieto ženské hormóny

zdroj: babskeveci.sk (Lucia Taňkošová)

Najnovšie články