Posledná kvapka pre Harryho a Meghan? Ich syn Archie sa princom nestane, rozhodol o tom Charles

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Princ Charles má zabezpečiť, aby sa jeho dvojročný vnuk Archie nikdy nestal princom. Nie je za tým žiadna pomsta, ale praktické hľadisko, o ktorom sa má všeobecne vedieť.

Ako uvádza portál Daily Mail, princ Charles, ktorý je následníkom trónu, dal jasne najavo, že syn Harryho a Meghan nebude mať popredné miesto medzi ostatnými členmi kráľovskej rodiny. Je známe, že Charles po svojom nástupe na trón plánuje monarchiu zoštíhliť. Hoci si mnohí myslia, že je to pomsta voči vyjadreniam Harryho a Meghan, nie je to tak.

Foto: TASR/AP

Chce odbremeniť verejnosť

Charles chce obmedziť počet členov úzkej kráľovskej rodiny z praktického hľadiska, pretože si myslí, že verejnosť nechce platiť za neustále sa rozširujúcu monarchiu. Archie by titul princa kedysi zdedil právom, no Charles chce tieto kľúčové dokumenty zmeniť. Práve tento krok však mal zabezpečiť, že vzťahy medzi ním a medzi jeho synom Harrym ochladli. „Harrymu a Meghan bolo povedané, že ich syn Archie sa nestane princom, aj keď bude Charles kráľom,“ potvrdil zdroj.

Foto: archív TASR

Podrobnosti Charlesovho plánu neboli nikdy úplne odhalené, špekuluje sa však o tom, že tituly, finančnú podporu a policajnú ochranu získajú len dediči trónu a ich najbližšia rodina. V tomto prípade by to znamenalo, že tituly by zostali len deťom princa Williama a následne deťom, ktoré bude mať princ George, ktorý je v nástupe na trón za svojím otcom a starým otcom. Meghan však v rozhovore s Oprah povedala, že mnohí členovia kráľovskej rodiny už počas jej tehotenstva nechceli, aby sa jej dieťa stalo princom či princeznou.

Titul nie je automatický

Keď ste vnukom panovníka, takže keď sa z Harryho otca stane kráľ, Archie a aj Lilibet by mali automaticky získať titul princa a princeznej a Meghan si myslí, že nie je správne im to zobrať. Vyhlásenie však zmiatlo mnohých ľudí, pretože Harry a Meghan predtým povedali, že pre svojho syna titul nechcú. Je tiež dôležité upozorniť, že ani všetky vnúčatá kráľovnej Alžbety nemajú titul princa a princeznej. Deti jej dcéry princeznej Anny nemajú tituly a deti princa Edwarda majú zase titul lady a vikomt. Jedine dcéry princa Andrewa majú titul princeznej.

0
Komentovať