Považujú vás ľudia za samozrejmosť? Ak sa viete stotožniť s 8 znakmi, mali by ste prehodnotiť vaše vzťahy

Kristína Hagarová

Foto: maxpixel

Sú ľudia, ktorí všetkým vzťahom, ktoré majú, dávajú 100 % zo seba. Či už ide o partnera, vzťahy v práci, rodinu, alebo kamarátov, vždy sa na nich môžu spoľahnúť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak patríte k ľuďom, ktorí vždy dávajú 100 % v láske, priateľstve alebao práci, možno často zistíte, že sa vám darí menej, ako si skutočne zaslúžite. Ako uvádza portál BrightSide, pocit nedocenenia môže viesť k stresu a taktiež vás zraziť tým, že vám pokazí každodenný život. Portál pripravil 8 znakov toho, že vás ľudia okolo vás berú ako samozrejmosť.

Cítite potrebu dokazovať svoje kvality

Pokiaľ máte neustále potrebu pripomínať si svoju hodnoty a máte sklon poukazovať na vaše dobré vlastnosti, zdá sa, že vám to dosť nedokazujú ľudia okolo vás alebo vás ťahajú dole. Zamyslite sa nad tým či vás niekto vo vašom okolí neustále nekritizuje.

Foto: Unsplash

Jeho činy nehovoria o láske

Pokiaľ vám partner povie, že vás ľúbi, ale tým to hasne, môže to byť znakom toho, že vás berie ako samozrejmosť. Prázdne slová sú určite jedným zo znakov, ktorý vám dávajú ľudia okolo vás.

Máte pocit, že vaše ciele nie sú dôležité

Ak sú sny vášho partnera na prvom mieste a tie vaše majú málokedy nejaký význam, nie je to dobré znamenie. Pokiaľ sa váš partner stará len o seba a na vás mu vôbec nezáleží, mali by ste prehodnotiť či je to pre vás dobré.

Čo dávate a čo dostávate?

To, čo robí váš vzťah silným, je rovnováha medzi dávaním a prijímaním. Ak len dávate a ten druhý stále prijíma, je pravdepodobné, že si prestal vážiť veci, ktoré pre neho robíte.

Ilustračná foto: pixabay

 

Ste smutná, keď spolu nie ste

Druhý človek to však tak necíti. Ak spolu netrávite až tak veľa času, ale tomu druhému človeku sa to zdá ukradnuté, zdá sa, že je niekde chyba. Ľudia si musia vážiť vašu prítomnosť.

Všetci očakávajú, že im pomôžete

Jasné, musíte byť ochotný pomôcť, je však dôležité, aby ste sa naučili povedať nie. Stanovte si hranice a ukážte ľuďom, že máte svoju vlastnú hodnotu a nemusíte preto vyzerať sebecky.

Zabúdajú na vás

Dni, ktoré sú pre vás dôležité, sa často stanú nepovšimnuté. Máte narodeniny alebo výročie a ľudia na to úplne zabudnú alebo sa vám dokonca zdá, ako keby to zámerne ignorovali.

Foto: pixabay

Závidíte ľuďom dobré vzťahy

Ak vidíte niekde sebaúctu, rešpekt a lásku medzi ľuďmi, začnete im to závidieť. Mali by ste sa tak cítiť vo vlastnom vzťahu a práve preto by ste to mali prehodnotiť.

Je dôležité, aby ste sa naučili hovoriť nie, hoci sa to možno mnohým ľuďom nepáči.