Zoznam do prípravného ročníka pobúril mnohých Slovákov: Vážne toto potrebuje dieťa?

Kristína Hagarová

Foto: TASR/ Facebook (Nekŕmte nás odpadom)

Na sociálnych sieťach sa často objavia príspevky, ktoré vyvolajú búrlivú diskusiu. Najnovšie mnohých Slovákov pohoršil zoznam pre deti do prípravného ročníka.

Článok pokračuje pod videom ↓

Zverejnili ho anonymne na facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom. Za pár hodín mal už viac ako päťsto komentárov. Samotný zoznam mnohých ľudí pobúril. Zahŕňa to výkresy, aktovku, ceruzky značky Stabilo, ale aj bublifuk a ďalšie množstvo vecí.

Prípravný ročník nie je predškolák

Mnohí komentujúci si pomýlili prípravný ročník s predškolákom, čo však nie je to isté. Prípravný ročník je medzičlánok medzi prvým ročníkom a škôlkou. Je určený pre žiakov, ktorí majú narušenú komunikačnú schopnosť, teda majú napríklad logopedické problémy.

Mnohí ľudia sa pohádali

Tiež je pre deti, ktoré síce dosiahli k prvému septembru vek 6 rokov, ale potrebujú ďalšiu starostlivosť. Počet žiakov v tejto triede je menej a jeho absolvovanie sa ako prvý rok plnenia povinnej školskej dochádzky. Na tento fakt mnohí ľudia upozornili aj v komentároch. Niektorí tiež poznamenali, že množstvo z týchto vecí využijú deti aj v prvom ročníku.

Mnohí tiež povedali, že niekedy všetko deti dostávali dopredu a rodičia nemuseli platiť nič, napriek tomu sa našlo aj množstvo tých, ktorí im oponovali a napísali, že im tiež museli rodičia všetko kúpiť. Čo si o tom myslíte vy?