Pozrite sa, ako vyzerala najkrajšia róba na Plese v opere tento rok. Tradičné prvky dostali prednosť pred najnovšími módnymi trendmi

Lucia Mužlová

Pred pár dňami sa v Bratislave konal Ples v opere a vy ste mohli postrehnúť rôzne róby, ktoré si dámy obliekli. Aj nás v redakcii zaujali už na prvý pohľad. Dnes sa s vami chceme podeliť o víťazku celého plesu, ktorou sa stala nie len pre nás Tamara Šimončíková Heribanová. Róby boli jedinečné, no táto jedna žiarila najviac! 

Článok pokračuje pod videom ↓
stiahnut-1
instagram.com

„Prípravy na dnešný ples ukončené ?Tieto šaty sú vyjadrením môjho vzťahu k slovenským tradíciám, nášmu národnému odevu, sú poctou obdivuhodnej zručnosti, zmyslu pre krásu a umeleckému a remeselnému majstrovstvu našich predkov. 
Tento pôvodný očovský kroj z medzivojnového obdobia pochádza zo zbierky manželov Kraskových, ktorí mnoho rokov zachraňujú kroje. Ďakujem z celého srdca, že mi tento skvost na Ples v opere zapožičali. Už na prvý pohľad som vedela, že ide o unikát a že som také niečo ešte nevidela, a to zbieram kroje vyše pätnásť rokov“.

View this post on Instagram

Prípravy na dnešný ples ukončené 😊Tieto šaty sú vyjadrením môjho vzťahu k slovenským tradíciám, nášmu národnému odevu, sú poctou obdivuhodnej zručnosti, zmyslu pre krásu a umeleckému a remeselnému majstrovstvu našich predkov. Je to naše Haute Couture ❤ Tento pôvodný očovský kroj z medzivojnového obdobia pochádza zo zbierky manželov Kraskových, ktorí mnoho rokov zachraňujú kroje. Ďakujem z celého srdca, že mi tento skvost na Ples v opere zapožičali. Už na prvý pohľad som vedela, že ide o unikát a že som také niečo ešte nevidela, a to zbieram kroje vyše pätnásť rokov. Takisto ďakujem Zuzke Tajek Piešovej z ÚĽUVu za pomoc s praním, škrobením, za vzácne rady, môjmu drahému Lukimu Kimličkovi za to, že opäť premostil svet včerajška s dneškom a Janke Hossovej z Očovej za konzultácie. ❤❤❤ #kroj #tradicie #slovakheritage #slovak #hautecouture #slovakembroidery #očová #kroje #plesvopere #plesvopere2017 @plesovyinsider

A post shared by Tamara Šimončíková Heribanová (@tamaraheribanova) on

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), instagram

Najnovšie články