Prezidentka Zuzana Čaputová zažiarila po boku španielskej kráľovnej. Pozrite sa, čo mala oblečené

Hyriaková Kristína , SITA

Foto: Instagram (zuzana_caputova)

Prezidentka Zuzana Čaputová patrí dlhodobo k známym Slovenkám, ktorých outfity sú neustále pod drobnohľadom verejnosti. Spolupracuje so slovenskými návrhármi a nie je tajomstvom, že jej šaty sú väčšinou z dielne Borisa Hanečku.

Článok pokračuje pod videom ↓

Momentálne nás prezidentka reprezentuje na dvojdňovom summite Severoatlantickej aliancie v Madride s ďalšími predstaviteľmi krajín. Predstavila sa hneď v niekoľkých outfitoch práve od spomínaného návrhára.

Do Španielska po boku partnera

Do Španielska prišla po boku svojho partnera Juraja Rizmana a na fotografiách má široký úsmev. Mnohých ľudí zaujali hlavne jej šaty, ale aj nový účes. Svet obleteli hlavne zábery, na ktorých je spolu so španielskou kráľovnou Letiziou, ktorá je zatiaľ označovaná za najväčšiu hviezdu summitu.

Foto: profimedia

Slovensko poskytuje pomoc

Summit Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) v Madride podľa prezidentky SR Zuzany Čaputovej pripomína, ako sa Slovensko počas minulého štvrťstoročia posunulo. Ako ďalej vysvetlila, Slovensko je v súčasnosti plnoprávnym a aktívnym členom Aliancie, navyše poskytuje efektívnu humanitárnu i vojenskú pomoc napadnutej Ukrajine. Uviedla to vo svojom statuse na sociálnej sieti pred odletom na toto stretnutie. Dominantnou témou summitu má byť agresia Ruska voči Ukrajine a nová strategická koncepcia NATO.

Prezidentka sa zamyslela nad touto vecou

Hlava štátu podotkla, že pre Slovensko sa so summitom spája osobitná spomienka. Pred 25 rokmi, 8. a 9. júla 1997, sa totiž práve v Madride konal summit NATO, na ktorom dostali Maďari, Poliaci a Česi pozvánku do Aliancie, zatiaľ čo Slovenská republika ostala „mimo hry“. Čaputová konštatovala, že krajine v tom čase reálne hrozila medzinárodná izolácia.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

„Skúsme si potom predstaviť, aké by boli jej dôsledky v ďalších rokoch. A v akej pozícii by sme boli dnes, v bezprostrednej blízkosti vojenského konfliktu, nebyť nášho členstva v NATO. Zároveň však vidíme, aké je pre nás dôležité, aby sme nestrácali schopnosť vidieť a vnímať to, čo je životným záujmom našej krajiny, čo je kľúčové pre ňu a pre jej bezpečnosť – a aby sme v tejto zásadnej otázke aj naďalej hľadali zhodu,“ napísala.

Najnovšie články