Príbeh lásky francúzskeho prezidenta a prvej dámy šokoval svet. Bola jeho učiteľkou, zamiloval sa do nej, keď mal 15

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (emmanueletbrigittemacron)

Je prvou dámou Francúzska, médiá si ju však roky všímajú kvôli príbehu lásky. Brigitte Macron a franúczsky prezident Emmanuel Macron majú medzi sebou vekový rozdiel 24 rokov a priebeh ich vzťahu je pre mnohých ľudí kontroverzný.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Independent, rodina Brigitte patrí medzi majiteľov čokoládovne, jej rodina podnikala so sladkosťami od roku 1872. Keďže bola najmladšou členkou rodiny, rodičia ju veľmi rozmaznávali a mala veľmi šťastné detstvo. Rozhodla sa, že nebude pokračovať v rodinnom podniku, pretože jej učarovali knihy.

Vydala sa za svoju prvú lásku

Ako 21-ročná sa vydala za svoju prvú lásku, Andrého-Louisa Auziera a krátko nato sa im v roku 1975 narodil syn Sébastien. Neskôr, o dva roky, prišla na svet Laurence a o 10 rokov Tiphaine. Bola ženou v domácnosti, no to jej nestačilo, preto sa vrátila do rodného mesta, kde začala na škole La Providence učiť francúzštinu, gréčtinu a latinčinu.

Foto: profimedia

Zaujal ju 15-ročný študent

Medzi študentami bola veľmi obľúbená a otvorila si aj krúžok, kde s nimi diskutovala o rôznych dielach. Jeden študent ju však zaujal viac ako ostatní. Emmanuel Macron mal len 15 rokov, keď sa k nej do krúžku zapísal a zamiloval sa do nej. Brigitte mala vtedy 39 rokov. Všetko sa však začalo veľmi nevinne, mali si čo povedať a Brigitte bola očarená jeho inteligenciou.

Rodičia neboli nadšení

Najnovšie články