Princ Harry sa opäť pustil do kráľovskej rodiny. Týmto krokom ich zmierenie opäť oddialil

Hyriaková Kristína

Foto: profimedia

Princ Harry si nedá pokoj a opäť útočí na kráľovskú rodinu. Tentoraz to urobil prostredníctvom dokumentu na Netflixe, ktorý je venovaný jeho projektu Invictus Games.

Článok pokračuje pod videom ↓

V novom dokumente na Netflixe, ktorý je venovaný práve Invictus Games a dostal názov Heart Of Invictus (Srdce neporazených) si opäť neodpustil narážku na svoju kráľovskú rodinu. V dokumente je v hlavnej úlohe práve on, keďže je ich zakladateľom. Invictus Games sa po prvý raz uskutočnili v Londýne v roku 2014.

Dokument o jeho projekte

Nápad dostal, keď sa zúčastnil Warrior Games v Amerike, kde športovali zranení vojaci. Vtedy mu napadlo, že práve šport je liekom pre vojakov, ktorí sa zotavujú zo svojich zranení. Spoločnosť Netflix s Harrym uzatvorila zmluvu a dala mu príležitosť rozprávať o Invictus Games. V prvej časti dokumentu rozprával Harry o tom, ako ho zranilo, keď ako 12-ročný prišiel o mamu.

Foto: profimedia

Jeho rodina traumu neriešila

Hoci si traumu nikdy poriadne neuvedomoval, povedal, že u nich doma sa o tom vôbec nehovorilo, a tak potlačil svoje emócie. Všetko sa u neho zmenilo až po tom, ako nastúpil do armády a bol na bojovej misii v Afganistane. Aj keď ho to neurobilo tvrdším a odolnejším a poznamenalo to jeho psychiku, vtedy pochopil, že musí dať priestor svojim emóciám. „Zrazu som cítil všetko, miesto toho, aby som bol otupený,“ povedal.

Opäť hľadá vinu v kráľovskej rodine

Mnohých ľudí však pobúrilo, že vinu znovu hľadá v kráľovskej rodine. „Najhoršie pre mňa bolo, že mi nikto z môjho okolia nedokázal poriadne pomôcť. Nemal som žiadnu podporu, nikto mi nedal odborné rady, aby som zistil, čo sa so mnou deje.“ Povedal, že až potom začal uvažovať o terapii a chcel, aby sa s tým všetkým vysporiadal čo najskôr.

Foto: profimedia

Harry rád hovorí o svojom živote v kráľovskej rodine, čo sa im, samozrejme, nepáči. Nepáči sa to aj mnohým iným ľuďom, ktorí si myslia, že vyťahuje súkromné záležitosti, ktoré sa môžu viacerých ľudí dotknúť. Zdá sa však, že to výrazne naštrbilo aj jeho vzťahy s otcom, kráľom Karolom a bratom, princom Williamom. To, že odkazuje na to, že kráľovská rodina bola voči jeho problémom a pocitom neempatická a chladná, ich vzťahom určite neprospeje.

Najnovšie články