Princ Harry výberom prsteňa dojal celý svet! Pre snúbenicu dal vyrobiť prsteň s diamantmi princeznej Diany

Monizz

Kedysi búrlivák Harry sa v poslednom čase ukazuje v lepšom svetle. Okrem toho, že sa konečne chce usadiť a plní si svoje povinnosti ako sa patrí, sa najnovšie aj zasnúbil a nie hocijako. Svoju nastávajúcu si uctil šperkom, ktorý vzdáva hold princeznej Diane.

Článok pokračuje pod videom ↓

https://www.instagram.com/p/BcAdXasAaE4/?taken-by=dukeofcambridge

Meghan Marklová môže skákať od radosti. Na vizuálnom návrhu zásnubného prsteňa sa osobitne podieľal samotný princ. Pre svoju drahú vybral veľký diamant z Botswany, ktorý doplnil o dva menšie diamanty zo súkromnej zbierky princeznej Diany. Zásnubný prsteň vyrobila spoločnosť Cleave&Company v zastúpení hlavných kráľovských klenotníkov a medailistov.

Botswanská symbolika

Botswana má pre princa Harryho zvláštny význam, pretože práve toto miesto navštevoval za života veľmi často a dokonca tu trávil mnoho času aj so svojou dnes už snúbenicou Meghan. Skombinovať Dianine šperky s iným kameňom, ktorý má pre princa súkromný charakter, nebolo ničím novým. Dodnes je preslávený počin princa Williama, ktorý svojej nastávajúcej ako zásnubný prsteň daroval práve Dianin legendárny zafírový zásnubný prsteň.

https://www.instagram.com/p/Bbj3ONvAM3D/?taken-by=dukeofcambridge

Podľa oficiálnych správ si po smrti princeznej Diany smeli jej synovia nechať niečo z jej súkromnej klenotnice. Princ William si vtedy vybral vzácne hodinky od Cartiera a princ Harry zafírový snubný prsteň a niekoľko diamantov. Keďže sa ale William ženil skôr, Harry mu svoju pamiatku prenechal, aby ju mohol darovať Kate Middletonovej. Ešte ako mladí chlapci sa totiž dohodli, že ten, kto sa prvý ožení, mamin prsteň daruje svojej budúcej manželke.

Teší sa aj Charles

Zo synovho rozhodnutia sa teší aj jeho otec princ Charles s manželkou Camillou. Na sociálnej sieti Clarence House vyšla oficiálna správa v takomto znení: „Jeho kráľovská výsosť princ z Walesu s potešením oznamuje zásnuby princa Harryho so slečnou Meghan Marklovou.“

https://www.instagram.com/p/2GRUYwxqvY/?taken-by=prince_william_love

Svadba by sa mala konať budú rok na jar, no ďalšie podrobnosti uvedie kráľovský dvor včas. Princ Harry sa s Meghan zdržiaval v Londýne už od začiatku tohto mesiaca a mladý pár absolvoval súkromné stretnutia u rodičov oboch snúbencov. Princ Harry dostal Meghaniných rodičov radostné požehnanie. Mladomanželia budú žiť v Nottingham Cottage v Kensingtonskom Paláci.

Nová princezná?

Plnohodnotný titul princeznej môžu podľa úzov dostať len tie ženy, ktoré sa narodia v kráľovskej rodine. Manželky princov však figurujú ako neoficiálne princezné, i keď tento titul v praxi nikdy nezískajú. Meghan Marklová už raz vydatá bola. So svojim exmanželom Trevorom Engelsonom sa rozviedla v roku 2013. Mladému páru prajeme všetko len to najlepšie!

Pozri aj: 25+ jedinečných vianočných ozdôb, ktoré si môžete doma vyrobiť aj vy! Jediné, čo budete potrebovať sú šišky

zdroj: babskeveci.sk (M), unilad.co.uk