Priznanie dcéry sa dotklo mnohých žien: Matka na mňa stále tlačí, aby som mala deti

Nikoleta Kottešová

Foto: unsplash

Mať deti by malo byť osobné rozhodnutie, no niektorí ľudia tak túžia po tom, aby aj ostatní pocítili radosť z rodičovstva, že si niekedy nevedia zahryznúť do jazyka. Stanovenie hraníc okolo tejto citlivej témy môže byť skutočnou výzvou, najmä ak máte dočinenia s ľuďmi, ktorí sú vám najbližší a chcete sa vyhnúť konfliktom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Jedna žena hovorí, že sa cíti vinná za to, že povedala svoj názor svojej matke po tom, čo neustále vyžaduje vnúčatá. A nevie, ako danú situáciu vyriešiť. Preto napísala mail portálu Bright Side, kde jej odpísali: „Ahoj, Tanya! Sme radi, že ste sa na nás obrátili. Vaša situácia nás viedla hodiny diskutovať o možných riešeniach,“ napísal portál.

Chce, aby mala deti

„Chápeme, prečo ste boli naštvaná a myslíme si, že veľa ľudí by reagovalo rovnako ako vy. Na druhej strane veríme, že ak je to možné, je lepšie sa znova porozprávať s mamou pokojným a tichým hlasom. Skúste jej dať šancu, aby pochopila, čo cítite. Urobte si zoznam dôvodov, prečo nechcete mať deti a pokojne jej každý z nich vysvetlite.“

„Nechajte ju klásť vám otázky a snažte sa o otvorenú a úprimnú diskusiu. Pravdepodobne sa chce len uistiť, že ste spokojná so svojou voľbou a že vynechanie rodičovstva nebudete neskôr ľutovať. Uistite sa, že vie, že si vážite jej obavy, ale že vás to robí nešťastnou, keď na tom trvá. Môžete sa jej tiež pokúsiť vysvetliť, že táto téma vo vás vyvoláva pocit, že nie ste milovaná.“

Foto: unsplash

Byť rodičom je náročná práca, ktorá nie je pre každého a nikto by sa nemal cítiť pod tlakom, aby mal deti. Možno sa to týka aj vás a vaša to mama ťažko chápe, pretože pochádza z generácie žien, ktoré o materstve nepochybovali. Ak to budete mať na pamäti, pomôže vám to lepšie pochopiť jej správanie a vysporiadať sa s celou situáciou.

Ak si myslíte, že je len sebecká a jediné, čo od vás chce, sú vnúčatá, zdvorilo jej povedzte, že nie je vašou úlohou robiť ju šťastnou. Povedzte jej, že ju milujete, buďte láskavá a nežná, no vysvetlite jej, že teraz je prioritou dohoda medzi vami a vaším partnerom, nie jej city.