Psychológovia radia: Týchto 10 vecí by mali vedieť obaja manželia, aby predišli rozvodu. Rada č. 6 mi zachránila vzťah!

VeroniT

Rozvod je v dnešnej dobe veľmi bežnou záležitosťou. Napriek tomu sa nájde mnoho manželských párov, ktorým spolunažívanie vydržalo niekoľko rokov až desaťročí. Aký je však kľúč k spoločnému a šťastnému životu manželov? Pýtali sme sa odborníkov aj skúsených ľudí. Prinášame rady a tipy, ako sa vyhnúť chybám a zachrániť vaše manželstvo.

#10. Rešpektujte sa navzájom

brightside.me

Vzájomný rešpekt je pilier šťastného manželstva. Skúste sa k sebe správať s rešpektom dokonca aj keď ste jeden na druhého nahnevaní. Vďaka rešpektu sa vyhnete situáciám, keď jeden z partnerov cíti, že je na neho vyvíjaný tlak a manipuluje sa s ním.

#9. Neporovnávajte svojho partnera s ostatnými

brightside.me

Neporovnávajte svojho partnera s manželkami a manželmi iných ľudí, najmä nie s ľuďmi na sociálnych sieťach. Či už slovne alebo v mysli. Pamätajte, že ľudia na sociálnych sieťach zväčša ukazujú život taký,  aký sami požadujú a nie realitu. Takže ak vidíme, že páni svoje dámy obdaria obrovskými kyticami, darčekmi, či drahou večerou, pravdepodobne je to falošné. A ak to skutočne robia, nemusí to znamenať, že tie páry sú naozaj šťastné.

#8. Starajte sa o seba, udržujte sa v kondícii

brightside.me

Vždy sa o seba starajte. Šťastné manželstvo je o dobrom sexe. Muži sa radi pozerajú na atraktívne ženy. Zostaňte fit a zdravé. Samozrejme, že nejde vždy o zovňajšok, ale priznajme si – ak sa cítite krásne a sexy, to isté vidí aj váš partner. Ak budete vyzerať zdravo, udržiavať telo i ducha potom nezáleží či budete mať na sebe vyťahané tričko alebo sexy oblečenie.

#7. Manžel je prioritou číslo jedna

brightside.me

Rodičovstvo je o nezištnom odovzdaní sa svojim deťom, ale veľkou chybou je kvôli nemu obetovať svoje manželstvo. Po prvé – ak sú vaše deti jediné, čo na tomto svete potrebujete, škodíte najmä svojim deťom. Po druhé – manželský pár je jadrom rodiny. A po tretie – jedného dňa deti vyrastú a vyletia z hniezda. Vtedy dvaja, ktorí to celé začali, zostanú opäť sami napospas histórii. No možno práve v ten moment si uvedomíte, že z vášho manželstva nezostalo nič iné, len osoba, ktorú už nemáte radi. Opýtajte sa sami seba, či to skutočne chcete.

#6.   Odpustite si navzájom

brightside.me

Nikto nie je dokonalý. Každý robí chyby. Každý vzťah prináša nedorozumenia. Ak si však pár nedokáže navzájom odpustiť, potom sa vzťah časom zrúti pod ťarchou nahromadených starostí.

#5. Nepokúšajte sa zmeniť partnera

brightside.me

Ľudia si mylne myslia, že dokážu zmeniť svojho partnera. Každý má svoje mínusy. Namiesto zmeny sa pokúste o vzájomné kompromisy. Niekedy sa však kompromis nedá nájsť, a vtedy je na vás, či vám vaše manželstvo stojí za zmierenie sa s istými návykmi, názormi, koníčkami či prioritami. Namiesto toho sa pokúste vytvoriť vzájomné rodinné návyky a tradície, v ktorých si každý nájde to svoje.

#4. Vyhnite sa ”veľkým” slovám

brightside.me

Pokúste sa vyhnúť frázam ako: ”Ak to bude ďalej takto pokračovať, odídem! ” Nikdy nehovorte o rozvode. Ak to tak naozaj myslíte, tak choďte rovno za právnikom a nevracajte sa späť na kolenách so slovami: ”Ja som to tak nemyslela.” Váš partner stratí dôveru v to, čo hovoríte, alebo sa rovno zoberie a odíde.

Na takéto slová, často povedané v hneve, sa nezabúda.

#3. Ovládajte svoje emócie

brightside.me

Snažte sa povedať si ”STOP!” vždy, keď chcete uraziť svojho partnera. Ak máte pocit, že sa nedokážete ovládať, radšej si zahryznite do jazyka a choďte sa vyvetrať. Netrestajte partnera, že bez slov odídete. Radšej povedzte, že sa vrátite, keď sa upokojíte. A vždy sa snažte dodržať svoje slovo.

#2. Nikdy nehovorte zle o vašom partnerovi

brightside.me

Nikdy nehovorte o svojich partneroch zlé veci. Najprv sa dôverne porozprávajte s ním, možno na celú situáciu získate nový pohľad.

#1. Naučte sa jazyk lásky vašeho partnera

brightside.me

Každý hovorí svojím jazykom. Ten váš sa dokonca môže líšiť od toho, ktorým rozpráva váš partner. Láska sa môže prejavovať aj slovami podpory, vďaky, chvály, možno dotykom a starostlivosťou alebo dokonca darčekmi.

Každý má svoj jazyk lásky, preto sa snažte počúvať ho od toho druhého, naučiť sa ho a používať ho.

Ako ste svoje problémy v manželstve riešili vy? Píšte do komentárov a možno spolu nájdeme mnoho ďalších užitočných rád.

Pozri aj: 15+ prísnych pravidiel, ktoré musí od narodenia dodržiavať každý člen kráľovskej rodiny! Z bodov č. 3 a 8 som bola naozaj v šoku!

zdroj: babskeveci.sk (VeroniT)

0
Komentovať