Recept na ovocno-tvarohové koláčiky z lístkového cesta, ktoré bude milovať celá rodina

Lucia Mužlová

Čo je lepšie ako čerstvo upečené sladké pečivo, ktoré si dáte ráno na raňajky? Spojitosť krémovej tvarohovej náplne, ovocia a lístkového cesta je ideálna kombinácia, ktorú si zamilujete. Skutočná krása týchto koláčikov spočíva v tom, že si ich vždy môžete pripraviť s nejakým iným ovocím a bude to trvať menej ako 30 minút.

minikolacik
brandilynnblog.com

Budete potrebovať:

180 g jemného tvarohu alebo krémového syra

2 lyžice cukru

2 lyžičky citrónovej šťavy

1 lyžička citrónovej kôry

1 lyžička vanilkového extraktu

500 g lístkového cesta

1 alebo 2 hrnčeky ovocia podľa vášho výberu

1 vajíčko

cukor na posypanie

Postup: 

Rúru si predhrejeme na 200°C a na plech dáme papier na pečenie. V samostatnej miske si vyšľaháme tvaroh, alebo teda krémový syr, cukor, citrónovú šťavu, citrónovú kôru a vanilku.

minikolacik3
justataste.com

Lístkové cesto si rozložíme a trochu ho vyvaľkáme. Následne pomocou formičky na vykrajovanie alebo obyčajného pohára vykrojíme kruhy. Veľkosť zvoľte podľa toho, aké veľké chcete mať koláčiky. Na raňajky sa budú hodiť o trochu väčšie tvary, no ak chcete robiť len ovocné „jednohubky“ pre návštevu, môžete zvoliť aj menšie rozmery.

minikolacik2
justataste.com

Krúžky naukladajte na plech a pomocou prstov do stredu každého jedného urobte priehlbinku. Vyplňte ju krémom a na vrch naukladajte ovocie.

minikolacik4
justataste.com

V miske si rozšľahajte vajíčko s lyžičkou vody. Ako to už býva zvykom, okraje koláčikov potrite vajíčkom a posypte cukrom. Pečieme na prednastavených 200 °C  kým nie sú okraje zlatisté, čo by malo trvať približne 15 minút, záleží od rúry. Koláčiky po dopečení vytiahnite z rúry a nechajte vychladnúť. Dobrú chuť.

minikolacik5
justataste.com

zdroj: justataste.com

Najnovšie články