Sestra autistického chlapca mu rozbila jediný tanier, z ktorého jedol. Toto presvedčí o dobre ľudstva aj vás

Kristína Hagarová

Foto: maxpixel

Každý z nás má doma vec, bez ktorej nemôže žiť. Je to úplne normálne, že si k niečomu vytvoríme naozaj silný vzťah, hoci je to aj neživý predmet. Pre autistov je spojenie s takýmito vecami ešte oveľa silnejšie. Boredpanda priniesol príbeh nezvyčajnej žiadosti od sestry autistického chlapca.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tamara Dubin nedávno zverejnila na Reddite zvláštnu prosbu. Napriek tomu, že sa spočiatku zdá veľmi zvláštna, nakoniec sa pri nej roztopí aj vaše srdce.

Sestra autistického chlapca vyslovila prosbu

„Dnes som náhodou rozbila najobľúbenejší tanier môjho autistického brata a neviem ho nájsť nikde na internete. Ak niekto nájde rovnaký alebo podobný, zaplatím vám za vašu pomoc. Ďakujem,“ napísala. Na tanieri boli postavičky z jeho obľúbenej rozprávky a Tamara ďalej píše, že je pre neho veľmi dôležitý, pretože si na neho zvykol. Ďalej vysvetľuje, že pre autistických ľudí je veľmi ťažké zmeniť ich rutinu, na ktorú si už proste zvykli.

Rodina veľké šance príbehu nedávala

Autisti často nedokážu komunikovať rovnako ako iní ľudia, a preto majú osobité potreby a vyžadujú určité veci. V Danielovom prípade sú to práve postavičky, ktoré má na tanieri. Keď bol špinavý, často čakal pri umývačke riadu na koniec cyklu a keď skončil, tešil sa, že ho môže opäť používať.

Dobro je všade okolo nás

Dobro ľudí sa však našťastie ukázalo a hoci Tamarina rodina nedávala veľkú šancu tomu, že sa niekto ozve a bude ho jej príbeh zaujímať, nakoniec sa našlo množstvo ľudí, ktorí im chceli pomôcť. Príspevok videl aj Forrest Markham, ktorý mal tento tanier ako dieťa a okamžite kontaktoval svoju mamu či ho ešte stále má. Našťastie, stále bol v jej dome a netrvalo dlho, kým ho zabalila a poslala veľmi špeciálnemu chlapcovi Danielovi. Našťastie, niektoré príbehy majú predsa len šťastný koniec, no nie?