Skvelá nepečená čokoládová torta: Domáca pochúťka, ktorú ma naučila pripravovať moja kamarátka a celá rodina ju miluje

Lucia Mužlová

Pečenie, respektíve nepečenie doma je pre mnohé z nás relaxačnou činnosťou. Dnešný recept na nepečenú tortu vás určite poteší, pretože jej príprava si nevyžaduje veľa úsilia. Doprajte svojim blízkym túto skvelú pochúťku, ktorú pripravíte za pár minút a je naozaj lahodná a vynikajúca. Necháte sa zlákať?

Tento recept poteší všetkých tých, ktorí majú radi sladké a nechcú tráviť v kuchyni veľa času. Už za 20 minút budete mať tortu hotovú a verte, že nebudete ľutovať.

Budete potrebovať:

250 gramov maslových sušienok

100 gramov masla

400 gramov nutelly, pozri aj: Ak sa naučíte tento recept na nutellu bez palmového oleja, už nikdy po nej nesiahnete v obchode

500 gramov syru Philadelphia

Postup:

Na začiatku si v miske zmiešame maslo s lyžicou nutelly. Stačí, ak misku vložíte na pár sekúnd do mikrovlnky a dobre premiešate.

cokotorta1
takprosto.cc

V mixéri si pomelieme sušienky najemno a zmiešame ich s nutellou a maslom. Zmes vložíme na pár minút do chladničky.

cokotorta3
takprosto.cc

Zvyšok nutelly si v miske zmiešame so syrom Philadephia. Možno vás prekvapilo, že sa jedná o syr. Tento syr je niečo ako mascarpone, a ak ho nezoženiete, pokojne použite mascarpone, ktoré je v obchodoch predsa len dostupnejšie. Jedná sa o krémové syry, ktoré sú mimoriadne vhodné na prípravu dezertov a cheescakeov. Na miešanie použite mixér s metličkou. Výslednú zmes dáme taktiež do chladničky.

Z chladničky si najskôr vyberieme cesto, a teda sušienky zmiešané s maslom a lyžicou nutelly. Do tortovej formy vysypeme zmes a dobre ju povtláčame. Pomôžeme si lyžicou alebo skleneným pohárom.

cokotorta4
takprosto.cc

Na vrstvu sušienok teraz navrstvíme čokoládový krém. Na vrchu ju uhladíme pomocou lyžice a celú tortu necháme chvíľu postáť v chlade, aby sa sušienky nasiakli, a aby bola torta lahodná.

cokotorta5
takprosto.cc

Tortu následne stačí nakrájať a servírovať. Krásne vyzerá s kúskom jahody a lístkom mäty. Vyzerá úžasne a skvele taktiež chutí, pretože kombinácia čokolády, sušienok a krémového syra je jednoducho neodolateľná. Dobrú chuť.

cokotorta6
takprosto.cc

Pozri aj: Keď som objavila tento recept na nepečenú tortu, okamžite som ho vyskúšala. Výsledok bol jednoducho úžasný

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články