Status zamestnankyne nemocnice pobúril všetky ženy. Sťažuje sa v ňom na špinavé plachty aj zakrvavené vložky

Hyriaková Kristína

Foto: pexels

Nie každý človek je poriadkumilovný. Občas sa však môže stať, že ľudia naozaj nevedia, ako sa majú správať. Na druhej strane sú však služby, od ktorých očakávame nejaký štandard.

Na facebookovej stránke Priznania žien sa ženy často sťažujú na rôzne veci. Občas vidíme aj vtipný pohľad mamičiek na bežné veci, ktoré sa im v živote dejú. Niekedy však jeden príspevok spôsobí kontroverziu a diskusiu o tom, aké sú a nie sú pracovné povinnosti daných zamestnávateľov.

Príspevok pracovníčky nemocnice šokoval

Takúto diskusiu spôsobil príspevok pracovníčky nemocnice, ktorá sa sťažovala na to, aký dokážu po sebe ženy pacientky zanechať neporiadok. „Zdravím ŽENY…ak sa to dá tak nazvať. Som totálne znechutená. Pracujem na gynekologicko-pôrodníckom oddelení, a to čo nachádzam v izbách po niektorých pacientkach, je na zaplakanie. Tie zakrvavené vložky v stolíkoch alebo na stolíkoch vedľa jedla, špinavé plachty na ktorých ležíte alebo ešte lepšie aj váš manžel (hnus),“ napísala.

Foto: unsplash

Keď ženy robia neporiadok

„Podložky po odchode nechané pod paplónom, tie smeti… to aj doma nechávate taký bordel po sebe? Tak, že upratovačky a ostatný personál sa potom nemôže dorobiť? Na wckách ho*no pomaly po stenách. Ja neviem. A tie ,,pani vyštudované“ strašné paničky a ani nevedia ako sa dieťa kojí… a ďalšia vec. Pre Kristove rany, baľte si len potrebné veci. Nie, že nabehnete na oddelenie s piatimi kuframi, pacientka skončí sekciou a kto jej má stále tie veci sťahovať… tak vás ŽENY prosím, zamyslite sa. Amen. A jasné, počítam s komentármi dotknutých žien. Idem spraviť popcorn, nalejem si vína a budem čakať. Ave mne.“

Nie je to kompetencia personálu?

Je pravda, že niekedy to ženy s vecami do pôrodnice preháňajú a je jasné, že žiadne hygienické návyky by vedeli nahnevať všetkých, ktorí po pacientke prídu na nemocničnú izbu. Na druhej strane sú niektoré veci, ktoré by možno mal riešiť práve personál nemocnice, ako napríklad spomínané špinavé plachty. Mnohé ženy príspevok kritizujú aj kvôli pripomienke o dojčení. Prvorodičky s dojčením zvyknú mať problémy a to či majú, alebo nemajú vyštudovanú vysokú školu, s tým nemá nič spoločné.

Foto: pexels

Ženy s ňou nie celkom súhlasia

„Som rada,že pri svojom pôrode som nenatrafila na teba…od bolesti som sa ešte aj na dlážku vyzvracala lebo som nestihla… samozrejme vložky a podobne veci -nato je kôš,to uznávam bez debaty. Napriek tomu že som práve hodila tyčku cez pol izby, sestrička milá, usmievavá a empatická. Povzbudila ma, že nech sa nebojím a nebude to už dlho trvať. Ja, predstav si, so zdravotníckou školou som sa trápila s kojením a našťastie ďalšia super sestra ma zachránila keď mi ukázala ako na to. Nie každý padol z neba učený. Dúfam,že ty už pôrod/y máš za sebou a že čas medzi kontrakciami si využila nato,aby si po sebe vydezinfikovala posteľ,“ napísala jedna komentujúca.

Foto: pexels

Mnohé ženy dokonca písali, že im sestričky neboli ochotné vymeniť plachty a argumentovali tým, že to sa vymieňa až potom, keď pacientka odíde. Ako sa hovorí, každá minca má dve strany a aj v tomto prípade je dôležité pozrieť sa aj na to, ako to môže vnímať pacientka po pôrode.

Najnovšie články