Táto letuška zachránila len 15-ročnú dievčinu od sexuálneho otroctva. Všimla si len jeden malý detail

Michal Blaško

Shelia Frederick z Alabamy má 49 rokov a už niekoľko rokov pracuje ako letuška. Jej rýchla reakcia a všímavosť dokázali zachrániť len 15-ročné dievča.

Shelia Frederick v roku 2011 letela na palube lietadla zo Seattlu do San Francisca. Bol to rutinný let až do jednej chvíle. Všimla si, že na palube sedí mladé dievča, ktoré mohlo mať 14 alebo 15 rokov. Cestovalo spoločne so starším mužom, ktorý podľa jej slov vyzeral slušne a bol dobre oblečený. Dievča však vyzeralo, ako by práve ušlo z pekla. Bola vystrašená, otrhaná a v očiach mala skutočnú hrôzu. Shelia si to všimla a ihneď konala. Potichu povedala dievčaťu, aby navštívila WC. Dievča na zrkadlo WC napísala, že potrebuje pomoc. Sheila to ihneď išla oznámiť pilotovi lietadla, ktorý okamžite zalarmoval políciu na letisku v San Franciscu. Tá muža čakala pri termináloch, ktorý sa snažil dievča uniesť a vôbec to nie je prvý prípad, kedy sa niekto snažil spáchať podobný čin.

interez4Každoročne je zaznamenaných až 600 – 800-tisíc pokusov o únos ľudí cez medzinárodné hranice. Až pri 80% prípadov ide o únos žien a až 50% z nich je maloletých. Ako hovorí Sheila: „Ak si všimnete niečo podozrivé, ihneď niečo povedzte.“

Shelia Frederick
Shelia Frederick
Shelia Frederick
Shelia Frederick

zdroj: elitedaily

Najnovšie články