Tento domček má rozlohu menej ako 20 m² a žijú v ňom dvaja ľudia. Keď uvidíte, ako vyzerá vo vnútri, budete naozaj šokovaní!

Monizz

Ľudia, ktorí nevlastnia nehnuteľnosť v podobe bytu,či domu vedia, čo znamená platiť každý mesiac vysoké nájomné. Predovšetkým, ak čísla na výplatnej páske nerastú do výšin a na nájomné sa spotrebuje veľká časť úspor. Presne takúto situáciu riešil aj mladý Alek Lisefski a výsledok je naozaj okúzľujúci.

1
tiny-project.com

Súčasní mladí ľudia oplývajú otvorenou mysľou a nerobí im problém prispôsobiť sa podmienkam ľahšie ako v minulosti. Vítajú každú zmenu a neboja sa ísť aj do neosvedčených projektov. Samozrejme, raz to môže vyjsť a inokedy zasa nie. 31-ročný mladík z Kalifornie vzal svoj život do vlastných rúk, zabezpečil si naozaj netradičné bývanie a zbavil sa dlhov, ktoré mal na krku za nájomné z bytu.

2
tiny-project.com

Stále viac mini domov

Vo svete sa stávajú trendom čoraz viac. Mini domčeky, ktoré pripomínajú chladné kontajnery, no vnútri sú také útulné a praktické, až tomu ťažko uveriť. Aj Alek so svojou priateľkou sa rozhodli pre mini dom, ktorý je vynikajúcou alternatívou pre mladých rozbiehajúcich sa ľudí a ponúka znížené náklady, úsporné využívanie energií a možnosť vlastnej prepravy. Majiteľ tohto domčeka je dizajnér a čo to už pričuchol aj k ekologickejším riešeniam bývania. Postavil si multifunkčný mobilný dom s neuveriteľnými rozmermi. Tento dom má 2,5 x 7 metrov. V praxi sa dá povedať, že Alek býva v karavane, no nie je to však celkom tak.

Alek, Anya a pes

3
tiny-project.com

Alek žije v novom domove so svojou priateľkou Anyou a jej psom a namiesto platenia nájomného môžu bývať vo vlastnom, zadarmo, a navyše môžu ušetrené peniaze míňať na cestovanie po krajine bez toho, aby si museli priplácať za turistické ubytovanie. „Mojim hlavným cieľom bolo postaviť dom, ktorý ma donúti viesť jednoduchší život, organizovaný a efektívny. Nie je tu miesto nazvyš pre zbytočné veci, trávim viac času v prírode a nezapratávam sa nepotrebnosťami. Som zdravší a mám lepšie vzťahy v komunite, v ktorej žijem. Je tu kopa milých ľudí, ktorí sú naši susedia a veľa si pomáhame. Okrem toho veľa zo zarobených peňazí minieme na voľný čas a cestovanie,“ hovorí Alek, ktorý si nové bývanie nevie vynachváliť.

5
tiny-project.com

Všestrannosť malého mobilného domu je úžasná a aj napriek tomu, že je malý, pokojne sa v ňom uprace celá návšteva.

9
tiny-project.com

Dom má moderný dizajn, 10 okien a sklené dvere. Majitelia sú spokojní, pretože dom vďaka svetlu zvonka pôsobí väčšie a zároveň útulnejšie.

4
tiny-project.com

Kuchyňa je plne vybavená nerezovým drezom, sporákom, umývačkou, chladničkou a vnútorným úložným priestorom.

7
tiny-project.com

Vzhľadom k menším rozmerom sú použité efektívne materiály. Všetko, čo majitelia potrebujú, je elektrický kábel a hadice pripojené k nehnuteľnosti.

8
tiny-project.com

Dom má nainštalované solárne panely a mechanizmy zberu vody, a tak je celkom sebestačný.

6
tiny-project.com

Alek verí, že mini domčeky sa čoskoro stanú bežne dostupnou a životaschopnou alternatívou pre jeho generáciu, ktorú presahuje súčasná ekonomická nerovnosť. Domnieva sa, že aj jeho dom môže inšpirovať mnohých mladých k tomu, aby sa rozhodli pre podobný životný štýl.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), amazonaws.com

Najnovšie články