Týchto 10 pravidiel by mala dodržiavať každá moderná a inteligentná žena. Najviac ma inšpiroval bod č. 6!

Monizz

Mnoho ľudí si pojem moderná žena zamieňa automaticky so silne emancipovanou, priam mužsky silnou osobou, ktorá sa viac než na nežné pohlavie podobá na to silnejšie. Nie. Moderná žena je žena, ktorá si je vedomá svojich silných stránok, vie ako žiť, aby sa cítila dobre a vie, čo robiť, aby bola zdravá a fit.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Tieto pravidlá by tak mali byť pre každú z nás alfou a omegou a dodržiavať by ich mali tak dvadsiatničky, ako aj šesťdesiatničky. Ak sa pýtate prečo, odpoveď je jednoduchá: pretože z nás urobia nádherné a spokojné bytosti, ktoré budú žiariť vitalitou a pozitívnou energiou.

Začnime hneď zrána

Začiatok každého nového dňa by sme nemali zavŕšiť kávou na lačný žalúdok, ale teplou vodou s citrónom, prípadne s medom alebo kúskom zázvoru. Až keď svoj organizmus prebudíme niečím príjemným a nedráždivým, môžeme si dopriať šálku životabudiča, hoc aj s cukrom.

pixabay.com

Buďme mierne

Každá rozumná žena vie, že všetko je dobré robiť s mierou. To platí aj o jedle a výžive. Nemusíme si odopierať sladkosti, nemusíme jesť len šaláty a klíčky, no mali by sme jesť aj z jedného, aj z druhého v rozumnej miere. Ak nám ku káve chutí koláčik, dajme si ho. No na obed si nezabudnime dopriať aj porciu zeleniny.

Nerobme zo seba kraslice

Výrazný mejkap ešte nikdy nikoho neočaril. Premaľovaná žena vyzerá ako veľkonočné vajce a samotnému dojmu na okolie to len škodí. Nehanbime sa za to, ako vyzeráme. Líčidlá sú tu na to, aby nás skrášlili a nie aby z nás urobili umelé bábiky. Výrazný mejkap sa skutočne hodí len na večerné príležitosti, zapamätajme si to, prosím!

pixabay.com

Doprajme si oddych

Oddych je základom každého zdravého človeka, nielen ženy. Aby však bola žena nielen krásna, ale aj mala energiu na všetko, čo ju ešte čaká, mala by si dopriať pravidelnú dávku relaxu. Spánok, občasné leňošenie, pravidelné prechádzky v tichu* či masáž. Toto všetko môžeme a dokonca si to zaslúžime!

Naše tajné zbrane

Krása spočíva aj v tom, že vyzeráme odpočinuto. A to nesúvisí len s aktívnym odpočinkom, teda s takým, ktorý popisujeme v bode vyššie. Pre krásu a odpočinutý vzhľad treba niečo spraviť a pre ženu v každom veku je v tomto prípade ideálna relaxačná maska, ktorá našej pleti zabezpečí potrebnú výživu a urobí nás tak krajšími. Masky by mali byť na zozname ženských vecí v prvých priečkach! Ktorá z nás v istom veku nezačala mať problémy s pokožkou tváre!?

pixabay.com

Doplňme sily

Ak sa cítime unavené, mali by sme si doplniť sily. Niekedy pomôže obyčajná rýchla sprcha, inokedy káva so sebou. Neodpierajme si to, čo nám môže pomôcť. Pri sprchovaní sa rozhodne odporúča používať studenú vodu. Rýchlo, efektívne a účinne.

Čo nám pomáha?

Najsilnejšími produktami, ktoré telu dodávajú najviac užitočných látok, sú pohánka, zelenina a avokádo. Ak sa ich naučíme pravidelne jesť, rozhodne bude naše telo o niečo bohatšie.

pixabay.com

Robme veci pre seba

Byť obetavou manželkou, matkou, dcérou, priateľkou a všetkým možným, čo by sa ešte dalo vypísať je síce chvályhodné, no netreba zabúdať ani na seba a svoje potreby. Ak máme pocit, že nám niečo chýba alebo by sme si niečo priali, mali by sme to aj urobiť. Ak od nás chce manžel ožehliť košeľu a my máme členky opuchnuté ako mladé slony, nech nás ani nenapadne vstávať a tú košeľu ísť žehliť!

Majme štýl

Otázka štýlu tu vždy bola a bude a je to veľmi subjektívna záležitosť. Každá z nás má svoj štýl, každej sa páči niečo iné. Všetko v poriadku. Nezabúdajme tento štýl zveľaďovať a neostaňme zaseknuté v čase našej dvadsaťpäťky, z ktorej sa už do päťdesiatky nepohneme.

pixabay.com

Pime viac

Vodu, dámy, čistú vodu. Čistá voda je to, čo nás robí krásnymi, zdravými a aj štíhlymi. Kto nepije, nemôže mať napnutú pleť, nemôže mať energiu, nemôže naplno fungovať a takisto nemôže žiadať od svojho tela, aby bolo vitálne, keď je zvnútra doslova celé vysušené!

Pozri aj: Keď je pečenie radosťou: 20+ krásnych „urob si sám“ inšpirácií na vianočné koláčiky a medovníčky

zdroj: babskeveci.sk (M)