Už viac ako mesiac som nebola nakupovať v obchode. Keď zistíte dôvod, urobíte tak tiež

Lucia Mužlová

Jedna z činností, ktorú musíme všetci robiť takmer na dennej báze, je nakupovanie. Čerstvé rožky, mlieko, deťom nejakú desiatu a manželovi teplú večeru. Toto sa opakuje každý deň. Uvažovali ste niekedy nad tým, koľko času strávime v obchodoch a koľko z týchto vzácnych minút len nervózne postávame v dlhých radoch? Hovorím o tom čase, ktorý by mnohé z nás oveľa radšej strávili s rodinou.

Článok pokračuje pod videom ↓
tesco

Nikdy som nemala problém s nakupovaním v Tescu, no nie vždy som to po práci stíhala. Deti som vyzdvihla v škôlke a vybrali sme sa ešte na menší nákup. Predstavte si seba a dve deti v dlhom rade, pred vami ešte asi 5 ľudí a deti začínajú vymýšľať: „Mami, prosím kúp mi tieto cukríky,“ prípadne aj: „Mami, mne sa už nechce čakať, je mi teplo.“ Nedávno sme takto bežali z obchodu rovno domov, lebo malý syn začal presne takto vymýšľať.

S touto mojou príhodou som sa pochválila na druhý deň kamarátke, ktorá ma prišla navštíviť. Suverénne sa priznala k tomu, že do obchodov už pár mesiacov vôbec nechodí, pokiaľ sa nejedná naozaj len o rýchly nákup. Naposledy tam vraj utekala po plienky pre malého syna, pretože jej manžel klasicky zabudol. Moja prvá otázka bola, či teda do obchodu posiela manžela alebo má doma zázračnú chladničku, ktorá sa denne sama naplní. Jej odpoveď bola úplne jednoduchá – online nakupovanie, alebo ak chcete, nakupovanie cez internet.

Dnes už to nie je predsa žiadny problém a ľudia si denne objednávajú mnoho vecí práve cez internet. Prečo by sme si teda nemohli objednať potraviny domov, ktoré sú navyše kvalitou ešte o úroveň vyššie?

Keď som to doma prebrala s manželom, mali sme trochu obavy. Jednoducho sme neverili tomu, že budú rožky čerstvé a banány žlté ak, mám povedať pravdu. Čas plynul a my sme každý piatok absolvovali stále tie isté zdĺhavé nákupy.

Po nejakom čase sme sa ale nechali ovládnuť pohodlnosťou. Stále sme mali obavy, ale vyskúšali sme. Deti som zobrala rovno zo škôlky domov, kde ma už čakal nákup. Príjemne ma prekvapilo, že pri prvom nákupe sme dostali dokonca aj zľavu. To vám len tak pri pokladni za pekný úsmev nedajú. Nákup nám priamo pred naše dvere priniesol milý pán. Na moje prekvapenie vajíčka prežili transport, potraviny boli čerstvé a naozaj sa zdalo, že sú o čosi kvalitnejšie, ako keď ich v obchode obchytá stovka ľudí denne. A samozrejme, z môjho zoznamu nič nechýbalo.

tesco

Raz za čas si ešte odbehnem do obchodu, keď potrebujem len maličkosť, prípadne si malý nákup urobím, ak mám voľno v priebehu doobedia, kedy tam ešte nie je toľko ľudí. Veľké nákupy však robíme už len cez internet a nemôžeme si sťažovať.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)