Vedci vyvrátili mýtus, ktorému všetci dodnes veria. Vaše raňajky možno vôbec nie sú zdravé a škodíte si nimi

Dana Kleinová

Foto: Pexels

Vedci prezradili, ktoré veci ľudia bežne jedia na raňajky, pritom by nemali. Ide pritom o bežné potraviny, ktoré raňajkujú najmä deti. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Mirror, pravdepodobne je čas radikálne zmeniť spôsob, akým raňajkujete. Odborníčka na zdravie čriev totiž vysvetlila, že ak na raňajky zvolíte sladké jedlá, spôsobia vám únavu, hlad a neustálu chuť na jedlo počas dňa. Raňajky sú pritom často vnímané ako najdôležitejšie jedlo dňa a vy si nimi možno nevedomky škodíte.

Foto: Pexels

Sladké raňajky spôsobujú problémy

Podľa francúzskej biochemičky Jessie Inchauspe spôsobujú sladké raňajky každodennú „horskú dráhu“ vysokých a nízkych hladín cukru počas dňa. Hovorí, že marketing a branding nás priviedli k presvedčeniu, že sladké raňajky sú tým najlepším, ako správne naštartovať náš deň, ale že toto je v skutočnosti „marketing, ktorý nám klamal celé desaťročia“.

Odborníčka vymenovala tri konkrétne potraviny, ktorým by sme sa mali ráno vyhnúť, vrátane sladkých cereálií, pomarančového džúsu a toastu. Pomarančový džús je pritom podľa nej falošne propagovaný ako zdravý, keďže v skutočnosti má v sebe každá šálka šťavy približne sedem čajových lyžičiek cukru.

„Ľudia vám veľmi dlho hovorili: ,daj si ráno pomarančový džús, dodá ti to energiu‘, ,raňajky by mali byť sladké – malo by to byť pečivo, cereálie‘, ale všetko sú to lži,“ vysvetlila na konferencii zlej výživy. Zároveň dodala, že práve sladké raňajky a najmä cereálie spôsobujú, že nevieme odhadnúť, kedy sme sýti.

Čo by ste teda mali konzumovať?

Najnovšie články