Zasiahla vás jesenná depresia? 5 jednoduchých trikov, vďaka ktorým s ňou zatočíte

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Napriek tomu, že počas jesene mnohých ľudí veľmi tešia zaujímavé farby a babie leto, keď sa prehupne do sivého módu, kedy je všetko pochmúrne a neustále prší, mnohí ľudia prepadajú depresii.

Článok pokračuje pod videom ↓

Často to nemusí byť depresia ako taká, len jednoducho obyčajná depka z počasia a z toho, že dni začínajú byť kratšie, pochmúrnejšie a počasie veľmi často nepríjemné. Kým sa prehupneme do vianočného obdobia a budeme čakať, kedy napadne prvý sneh, musíme urobiť všetko preto, aby sme sa depresii vyhli. Toto je niekoľko jednoduchých tipov na to, čo vám môže pomôcť. Samozrejme, pokiaľ máte pocit, že je to s vaším duševným zdravím vážnejšie a nie je to len obdobie jesene, určite vyhľadajte odborníka.

Foto: unsplash

Robte, čo vás baví

Pokiaľ sa venujete čítaniu alebo maľovaniu, venujte každý deň aspoň hodinku svojho času tejto činnosti. Urobte si z toho zvyk a tešte sa, keď sa budete môcť konečne na chvíľu zastaviť a venovať sa svojej záľube. Práve to vás nakopne do ďalšieho dňa.

Venujte sa kreatívnym činnostiam

Nezáleží na tom, že nemáte talent na maľovanie, teraz je ten pravý čas, kedy by ste s tým mali začať. Keď sa budete sústrediť na niečo kreatívne, čo vám zaberie čas a na čo budete musieť upriamiť svoju pozornosť, nebudete myslieť na iné veci, ktoré vás znepokojujú.

Foto: unsplash

Udržujte kontakt s rodinou a s blízkymi

Neuzatvárajte sa do seba, práve teraz by ste mali čo najviac komunikovať s ľuďmi, ktorí sú vám blízki. Smejte sa spolu, rozprávajte sa, zdôverte sa im. Uvidíte, že sa budete cítiť lepšie a budete mať hlavne pocit, že nie ste sama.

Začnite meditovať a cvičiť

Meditácia a cvičenie je taktiež tým najlepším spôsobom, ako sa dostať z depresie. Pohyb vo vás vyvolá pocity šťastia a pri meditácii sa budete snažiť vyprázdniť myseľ od všetkého, čo vás trápi a ťaží. Skúste to a uvidíte, ako sa budete cítiť.

Foto: unsplash

Urobte si čas pre seba

Doprajte si dlhý kúpeľ, dajte si na tvár masku, rozmaznávajte sa a urobte všetko preto, aby si vaše telo oddýchlo. Nemajte výčitky, keď nič nerobíte a jednoducho si doprajte oddych, ktorý potrebujete. Práca vám predsa neutečie, tak ju nenechajte organizovať vám život.