10 dojímavých filmov na oddychové večery, ktoré vám roztopia srdce

Matej Mensatoris

bp.blogspot.com

Existujú filmy, ktoré dokážu zasiahnuť srdce každého človeka, a to bez ohľadu na vek, pohlavie, či vzdelanie. Takéto filmy sa nám vryjú do pamäti a často nás nútia premýšľať o svete inak ako doteraz a možno nás dokonca robia o trochu lepším človekom.

Pozrite si zoznam 10 silných a inšpiratívnych filmov, ktoré vaše srdce rozhodne nenechajú chladným.

Madisonské mosty

images-cdn.moviepilot.com
images-cdn.moviepilot.com

Film rozpráva príbeh vášnivej lásky medzi Francescou, matkou v domácnosti, a fotografom Robertom, ktorý prišiel do Madison County vytvoriť fotoreportáž o mostoch. V hlavnej úlohe Roberta sa predstaví Clint Eastwood, ktorý film aj režíroval a skvelá Meryl Streep. Madisonské mosty je jeden z tých filmov, kde po jeho pozretí len máloktoré oko ostane suché.

Hačikó: Príbeh psa

bp.blogspot.com
bp.blogspot.com

Film natočený podľa skutočného príbehu z Japonska patrí medzi jeden z najzaujímavejších filmov svetovej kinematografie. Príbeh muža a psa, ktorí sa stretli náhodou, no teraz sú ich životy už navždy prepojené. Každý deň chodí pes Hačikó odprevadiť svojho pána, univerzitného profesora, na vlak, a potom ho oddane čaká až kým večer nepríde. Jedného dňa však profesor zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, a to celých 9 rokov. Príbeh o silnom pute medzi zvieraťom a človekom je jedným z najčistejších prejavov lásky, aké môžu byť.

Na vine sú hviezdy

ytimg.com
ytimg.com

Na vine sú hviezdy je film natočený podľa rovnomenného bestselleru Johna Greena. Hazel, 16-ročná tínedžerka trpí agresívnou formou rakoviny štítnej žľazy.  Jej mama ju prihlási do podpornej skupiny, kde sa stretne s optimistickým mladíkom Gusom, do ktorého sa veľmi rýchlo zamiluje. Hazel sa zrazu otvorí svet, o ktorom nikdy nesnívala a zistí, že sa musela priblížiť až k smrti, aby nakoniec začala naozaj milovať.

Šťastie na dosah

images6.alphacoders.com
images6.alphacoders.com

Ďalší film inšpirovaný skutočným príbehom. Chris Gardner zle investoval peniaze a stráca všetko, čo má – strechu nad hlavou, peniaze, aj ženu. To najcennejšie, jeho malý syn, mu však ostal. Chris je nútený žiť na ulici, no to neznamená, že musí byť zlým otcom. Emočne silný film zobrazuje odhodlanie niečo v živote dokázať, a to aj napriek nepriazni osudu. Film najmä nádherne zobrazuje silné puto medzi otcom a synom v tej najláskavejšej podobe.

Hore

ci.berkeley.ca.us
ci.berkeley.ca.us

Mnohí ľudia si myslia, že tento vtipný animovaný film je určený pre deti a majú samozrejme pravdu. No je to tiež dojemný príbeh lásky. Mladý Carl stretne dievča menom Ellie a okamžite sa stanú priateľmi. O niekoľko rokov sa zosobášia a snívajú o spoločnom cestovaní, čo sa však čoskoro aj naplní. Film je plný humoru, no aj silných emócií a rozhodne stojí za pozretie.

Jeden deň

cinezapping.com
cinezapping.com

Emma a Dexter sú kamaráti, no vidia sa vždy len jedenkrát v roku. Každý rok takto pred tým druhým odhaľujú ako sa za ten čas zmenili, odkrývajú svoje úspechy aj prehry, navzájom sa zverujú so svojimi zážitkami či nevydarenými láskami. Po rokoch strávených hľadaním životného šťastia si pomaly uvedomujú, že to, čo v živote hľadali, mali v podstate vždy na dosah ruky.

 Môj život bezo mňa

bp.blogspot.com
bp.blogspot.com

Čo by ste robili, keby ste sa dozvedeli, že vám ostáva len niekoľko týždňov života? Trúchlili by ste potichu doma s rodinou? 23-ročná Ann sa po zistení drvivej diagnózy rozhodla, že posledné týždne svojho života prežije naplno. Chce dohnať to, čo v živote zameškala, no aj zmieriť sa s niektorými ľuďmi, aby mohla na druhý svet odísť v pokoji.

Nič nás nerozdelí

insessionfilm.com
insessionfilm.com

Mária, Henry a ich tri deti sú na vysnívanej dovolenke v Thajsku, kde chcú prežiť pokojné Vianoce. V roku 2004 však Thajsko zasiahla masívna vlna tsunami, ktorá zmetie všetkých do vody. Aj keď prežijú, vyhrané zďaleka nemajú. Film vznikol na základe skutočnej udalosti a je nabitý silnými scénami, ktoré zobrazujú desivú realitu prírodnej katastrofy, no aj nesmiernu lásku tejto rodiny.

Milion Dollar Baby

wikia.nocookie.net/
wikia.nocookie.net

Frankie je boxérsky tréner blížiaci sa ku koncu svojej kariéry. Maggie, 31-ročná čašníčka sa chce stať boxerkou. Frankie sa Maggie ujme a trénuje ju, no už teraz je jasné, že v ringu, no ani v láske to nemá Maggie ešte zďaleka vyhrané. Milion Dollar baby je dokonale podmanivý film, a to predovšetkým z dôvodu jeho nekompromisného zobrazenia reality. Režisér Clint Eastwood vytvoril vo filme mnoho zaujímavých situácií, ktoré vás doslova strhnú do deja.

Život je krásny

s3.amazonaws.com
s3.amazonaws.com

Skutočná láska si vyžaduje obete a tento film to jednoznačne potvrdzuje. Silný príbeh o milujúcom manželovi a otcovi Guidovi, ktorého neľahký osud priviezol so synom až pred brány koncentračného tábora. V snahe uchrániť svojho syna pred hrôzami tohto miesta, Guido predstiera, že so synom prišli na miesto plné zábavy a radosti. Úžasný Roberto Benigni, režisér a herec v hlavnej úlohe, vás presvedčí, že život môže byť krásny a vôbec nezáleží na tom, že sa nachádzate na jednom z najhrôzostrašnejších miest na Zemi…

zdroj: babskeveci.sk (Matej Mensatoris) brightside.me

Najnovšie články